10 důvodů, proč si pořídit domácí klimatizaci


Regulace klimatizace

Vysoké teploty v interiérech jsou v letních měsících hlavním problémem podkrovních bytů, mohou ale trápit i majitele bytů v nižších patrech. Během těch nejteplejších dnů se nezchladíme ani ve starém domě se silnými cihlovými zdmi. Přemýšleli jste nad pořízením klimatizace, ale nejste si jisti, jestli se vám investice vyplatí? Sepsali jsme pro vás 10 důvodů, proč pořízením klimatizace do bytu chybu rozhodně neuděláte.

1. Nastavení optimální teploty je snadné

Hlavním důvodem, proč si pořídit klimatizaci, je samozřejmě snižování teploty v místnosti. Po zapnutí klimatizace se teplota sníží na požadovanou úroveň během několika desítek minut. Ať už se rozhodnete pro pořízení mobilní klimatizace, nebo výkonnější s venkovní jednotkou, vždy na zařízení jednoduše nastavíte požadovanou teplotu a další parametry. Pak stačí jen čekat, až se teplota v místnosti ustálí.

Výrobci se snaží regulaci klimatizace do bytu maximálně usnadnit. Například český dodavatel klimatizací Enbra nabízí i zařízení s možností ovládání chytrým telefonem přes internet pomocí doplňkového Wi-Fi modulu.

2. Domácí klimatizace sníží vlhkost vzduchu

Máte v místnosti příliš vlhký vzduch, který způsobuje vznik plísní? Při používání domácí klimatizace se vlhkost vzduchu sníží na přijatelnou hodnotu a tvoření plísní vás přestane trápit. Během činnosti klimatizačního zařízení se totiž na studených lamelách výměníku kondenzuje teplý vzduch a voda odkapává pryč.

3. Filtrace nečistot, prachu i alergenů

Klimatizace do bytu funguje také jako účinná čistička vzduchu. Plísně, bakterie, prach, viry a pyly se díky cirkulaci a systému filtrování ze vzduchu v místnosti odstraní. Mobilní klimatizace i split technologie obsahují systém filtrování i samočištění. Moderní zařízení si poradí i s kouřem či zvířecími chlupy. Zmiňovaný dodavatel Enbra u svých klimatizací dosahuje odstranění až 90 % nečistot.

klimatizace ENBRA

Klimatizace ECO PLUS od českého dodavatele Enbra.

4. Klimatizace je z hlediska ceny stále dostupnější

Zatímco v minulosti byly klimatizace výsadou veřejných objektů, kanceláří a luxusních bytů a vil, dnes jsou domácí klimatizace stále cenově dostupnější. Nejlevnější jsou mobilní klimatizace, které se hodí spíše do menších místností. Kvalitní výkonné klimatizace do bytu s venkovní jednotkou jsou ale průměrným domácnostem také dostupné.

5. Moderní klimatizace zajistí ekonomický provoz

Kromě pořizovacích nákladů nelze opomenout ani náklady provozní. Klimatizace je výkonným zařízením, které se na spotřebě elektrické energie podepíše. Na trhu jsou však k dispozici stále úspornější klimatizace, které spadají do třídy A+ a vyšších. Při pořízení takového zařízení budou provozní náklady domácí klimatizace minimalizovány.

6. Rychlá a bezproblémová montáž

Montáž klimatizaceV České republice působí spousta firem, které se instalací a montáží klimatizací zabývají. Instalace nového zařízení je rychlá a bezproblémová. Technik k vám dorazí, klimatizaci do bytu namontuje a ještě ten den si užijete příjemnou teplotu v bytě. Z hlediska instalace jsou nejjednodušší mobilní klimatizace, které jen postavíte do prostoru a zapnete.

Stačí vhodně umístit hadici pro vypouštění teplého vzduchu z místnosti. Jejich výkon a kvalita se ale s klimatizací s venkovní jednotkou nedá srovnávat, je znatelně nižší. Pokud chcete zajistit ochlazování místnosti dlouhodobě, využijte služeb specializovaných firem a pořiďte si výkonné zařízení.

7. Možnost časování a nastavení úrovně hluku

Moderní domácí klimatizace disponují celou řadou funkcí, které jejich použití výrazně usnadňují. Jsou například vybaveny časovačem, pomocí kterého přesně nastavíte čas zapnutí a vypnutí zařízení. Snadno si například určíte spuštění klimatizace půl hodiny před tím, než se vrátíte z práce. Jakmile dorazíte, v místnosti bude příjemná teplota.

Klimatizace je hlučnější zařízení a i na to výrobci myslí. Některé modely umožňují regulaci podle úrovně hluku. Snadno tak nastavíte, aby se během noci snížil výkon domácí klimatizace a s tím i její hluk. Během noci vás už nic nebude rušit a užijete si klidný spánek v místnosti s příjemnou teplotou.

8. Klimatizace do bytu prodlouží životnost nábytku

KlimatizaceČasto se zapomíná na další výhodu domácí klimatizace, kterou je ochrana nábytku a elektronických zařízení. Dusné horké dny jsou totiž často doprovázeny i vlhkem. Horký vlhký vzduch působí negativně na dřevěný nábytek, povrchy i tapety. Dlouhodobé působení horkého vlhkého vzduchu může nevratně zničit i kožený nábytek. Při použití klimatizace bude vzduch chladnější a méně vlhký, takže ochrání váš majetek před zbytečným poškozením.

9. Moderní design

Výrobci domácích klimatizací přichází s moderním řešením, které skvěle funguje a také dobře vypadá. Takových řešení si cení zejména bytoví designéři, kteří mohou klimatizační zařízení vkusně a decentně zakomponovat do prostoru místnosti.

10. Pestrá nabídka na trhu

Dalším důvodem, proč se rozhodnout pro pořízení klimatizace do bytu, je pestrá nabídka zařízení na trhu. Oblíbený dodavatel klimatizací Enbra nabízí desítky typů zařízení, která se liší svým vzhledem, výkonem, způsobem montáže, regulací i spotřebou. Vyberete si přesně podle svých požadavků a potřeb.

Věříme, že pro vás bylo zmíněných 10 důvodů pro pořízení klimatizace dostatečně přesvědčivých. Klimatizace jsou zkrátka stále dostupnější a jejich instalace trvá v rukou odborníků několik hodin. Každé léto je rok od roku teplejší, pořízení klimatizačního zařízení je tak velkou investicí do budoucna.

publikováno: 22. 8. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.