3D tapety do bytu: Proměňte vaši koupelnu na místnost plnou delfínů


3D tapety do bytu

3D tapety mohou být poměrně užitečným kouskem "papíru", který posune váš interiér jiným směrem. Připadá vám už váš obývací pokoj nebo koupelna nudná a rádi byste ji něčím vyšperkovali? A co se takhle z čista jasna ocitnout v tropickém deštném lese nebo třeba uprostřed rozkvetlé jarní louky? Pokud si říkáte, jak jsou takové změny možné, tak odpovědí jsou 3D tapety do bytu.

Vybavíte si při slově tapeta ošklivý béžový kus papíru, který se Vladimír Menšík ve filmu, Můj brácha má prima bráchu, snažil neúspěšně přilípnout na zeď? Pak hoďte takové tapety do filmu pro pamětníky, dnes už jsou totiž na trhu k dostání úplně jiné kousky, které vám vytřou zrak. Spolu s objevením 3D tiskárny se totiž po čase staly hitem také trojrozměrné tapety, se kterými proměníte váš byt k nepoznání.

Cena za 3D tapety na podlahu začíná na dvou tisících

Na prodej trojrozměrných, tedy 3D tapet do bytu se dnes specializuje celá řada e-shopů. Většinou nabízejí stovky předem vytištěných motivů, které dělí do několika kategorií, jako jsou zvířata, hobby, architektura, cestování nebo přírodní motivy. Pokud byste v nabízených motivech nenašli váš vysněný 3D obraz, trojrozměrnou tapetu je také možné vyrobit na přání. Za takovou službu si ale samozřejmě maličko připlatíte. Cena za 3D tapety se liší na základě barevného provedení, složitosti grafického zpracování a v neposlední řadě velikosti. Nejlevnější 3D tapety do bytu začínají na necelých dvou tisících, a za ty nejdražší pak můžete zaplatit až několik tisíc korun.

3 D tapety

3D tapety na podlahu, za gauč i k vaně

Prodejci obvykle nabízejí 3D tapety do bytu v několika různých velikostech. Nejčastěji se můžete setkat s číslováním jako u konfekčního oblečení, tedy od velikosti XS až po velikost XXL. Nejmenší rozměr začíná na rozpětí 100 x 70 cm, a ty největší tapety pak můžete pořídit ve velikosti až 400 x 280 cm. Právě ty nejrozměrnější velikosti tapet jsou vhodné na obývací stěnu, do kuchyně, k jídelnímu stolu nebo třeba do ložnice za postel. Tím už jsme asi nastínili odpověď na možnou otázku, kam všude je možné trojrozměrné tapety umisťovat. Ve zkratce je možné říct, že fantazii se meze nekladou. Oblíbená jsou ale hlavně klasická místa, jako je obývací pokoj, ložnice nebo koupelna. V poslední době na oblibě také čím dál víc získávají 3D tapety do kuchyně s motivy jídla nebo s diametrálními obrazci.

10 tipů na nejzajímavější 3D tapety do bytu

3D tapeta s motivem hvězdné oblohy

Milujete rozzářenou hvězdnou oblohu a vydrželi byste se v létě ležet s hlavou vzhůru v trávě dlouhé hodiny? Pak je tapeta s motivem galaxie to pravé pro vás. Trojrozměrnou tapetu jednoduše umístíte na strop, a pak už budeme moci relaxovat nebo usínat právě s pohledem na zářící hvězdy, mléčnou dráhu nebo třeba na nekonečně padající kometu.

Podmořský svět v koupelně na 3D tapetě

Pokud nade vše milujete vodu, šnorchlování a nekonečné objevování podmořských tajů, pak jsou pro vás jako stvořené 3D tapety na podlahu s motivem vodního světa. Až se příště půjdete sprchovat, můžete se už procházet mezi delfíny, korály nebo třeba mořskými hvězdicemi.

Mapa světa na 3D tapetě pro nadšené cestovatele

Pokud se cítíte nejlépe na cestách, pak si nechte stěnu ozvláštnit tapetou s mapou světa. Objevovat nové země tak budete díky ní vlastně nepřetržitě, zatímco si budete vychutnávat třeba vaši odpolední kávu na pohovce.

3D tapeta s relaxačními vodopády

Další alternativou, jak do vašeho bytu pomocí 3D tapety vnést pohodu a relaxaci, je tapeta s motivem vodopádů. Odpolední káva nebo zmrzlina vám určitě bude víc chutnat ve společnosti Niagárů než u šedé zdi.

Rozkvetlý jarní park na tapetě

Tapeta s motivem parku a zeleně je vhodná pro všechny, kteří z přírody a květin čerpají energii. Pokud si při slově odpočinek vybavíte právě květiny, stromy a rozkvetlé keře, je přírodní tapeta to pravé pro vás.

3D obrázek safari v obýváku

Máte rádi slony, žirafy nebo tygry a toužíte se jednou podívat na pravé safari? Pak si pořiďte 3D tapety do bytu a rázem se ocitnete uprostřed africké buše. Jen si dejte pozor na to, abyste pak z přítomnosti šelem ve vašem pokoji neměli noční můry.

Tapeta s moderními geometrickými vzory

Pokud máte rádi moderní umění a váš byt chcete především něčím vylepšit a udělat ho zajímavým, pak si zvolte 3D tapetu s geometrickým motivem. Vybrat si můžete například motiv čtverců, kruhů nebo trojúhelníku, které se budou různě překrývat a vytvářet tak dojem optického klamu.

Imitace dřeva nebo cihel na tapetě

Sníte celý život o malém rozkošném srubu nebo třeba o pohádkovém cihlovém domečku? Tak proč si sen alespoň částečně nesplnit pomocí 3D tapety do bytu. Tapetu s imitací dřeva, cihel nebo jiných materiálů jednoduše umístíte na zeď a rázem se ocitnete na jiném místě.

3D tapeta - kouzelná džungle pro děti

Výrobci 3D tapet nezapomněli asi na nejmenší, pro které vytvořili stovky návrhů dětských tapet. Pokojíček vašeho potomka tak můžete ozvláštnit například trojrozměrnou fotkou dinosaurů, pohádkovým lesem a pro malé princezny pak můžete objednat třeba tapetu se zámkem.

3D tapeta s motivem sochy známého obrazu nebo sochy

Oblíbenou tapetou mezi lidmi, co se zajímají o umění, jsou plastické obrazy nebo kamenné sochy. Ze stěny obýváků tak na vás může koukat třeba Zahrada pozemských rozkoší nizozemského mistra Hieronyma Bosche, případně si můžete na strop umístit Michelangelův Poslední soud a nastínit si atmosféru Sixtinské kaple.

Motivů na 3D tapety do bytu je nepřeberně, stačí jen zapátrat na internetu. Pokud toužíte po rychlé a snadné změně interiéru vašeho bytu, pak jsou pro vás 3D tapety do bytu to pravé.

publikováno: 18. 4. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.