PR článek

6 důvodů, proč jsou kanadská kamna absolutní jedničkou ve vytápění


Kanadská kamna2

Přemýšlíte každý rok o tom, jak snížit náklady na vytápění, aniž byste se museli třást zimou? Odpovědí jsou kanadská krbová kamna, ve kterých si zatopíte úsporně, čistě a pohodlně dřevem – a navíc jsou daleko účinnější než klasická kamna a krby. Není divu, že počet českých domácností i chalup vytápěných kanadskými kamny neustále roste. Kromě vysoké výhřevnosti totiž nabízejí i celou řadu dalších výhod. Jaké to jsou? 

1. Vydrží dlouho hořet

Kanadská kamna vydrží topit dlouhou dobu, protože v nich dřevo hoří pomalu a prohoří úplně celé. I když přiložíte jen jednou nebo dvakrát denně, hřejí kamna krásně po celou noc a vy se ráno nebudete probouzet do prochladlé místnosti. Po probuzení stačí jen přiložit do kamen pár polínek a o teplo je na celý den postaráno. 

2. Produkují málo popela

Dokonalé prohoření i těch nejmenších částeček dřeva výrazně snižuje množství popela a prachu, které v krbu zůstane. Jemného popela je tak málo, že jej stačí vyndávat jen jednou za 4 až 6 týdnů. Díky tomu nedochází k zaprášení okolí popílkem a prachem, jak tomu bývá u běžných kamen. 

3. Spotřebují méně dřeva

Díky efektivnímu spalování a hoření dokážou kanadská kamna získat z každého kousku dřeva maximální výhřevnost. Zatímco u klasických kamen odchází dřevoplyn, který vzniká při spalování, komínem pryč, u kanadských kamen se díky vyšší teplotě i přívodu vzduchu propálí a přidá své teplo k vytápění objektu. Na dosažení stejné teploty proto potřebujete daleko méně topiva, což se projeví každou zimu na snížených výdajích za dřevo. 

4. Jsou jednoduchá na obsluhu

Regulaci přívodu vzduchu ovládáte jen jednou pákou. Při zatápění potřebují kamna maximum vzduchu až do chvíle, kdy se vytvoří žhavá vrstva a rovnoměrně se rozehřejí. Pak páčkou omezíte přívod vzduchu, čímž se zefektivní hoření a prodlouží doba, než bude potřeba znovu přiložit. 

5. Mají stále čisté sklo

Proud horkého vzduchu neustále zevnitř „omývá“ prosklená dvířka a umožňuje vám vychutnat si nerušený výhled na tančící plameny. Sklo díky tomu není zadehtované a vyžaduje minimální údržbu, protože se většina popílku propálí při dalším topení. 

6. Jsou ekologická

Díky druhotnému prohoření spalin odchází do ovzduší daleko méně škodlivin a kouře, než je tomu u běžných kamen. Ekologická stopa kanadských kamen je výrazně nižší nejen kvůli zanedbatelným emisím, ale i díky menší spotřebě dřeva. 

Topte chytře a pohodlně

Venku mrzne a zima bude dlouhá. Vás to však trápit nemusí, s novými kanadskými kamny si pohodlně vytopíte celý dům a bude vám k tomu stačit méně dřeva než dříve. Při pohledu na mihotající se plameny vás kromě tepla bude hřát i pocit, že nemusíte až do rána přikládat a popel stačí vynést až někdy na jaře.

publikováno: 27. 9. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.