6 tipů, jak zařídit bydlení v duchu hygge


tipy na hygge2

Hygge se v poslední době skloňuje ve všech pádech. Ti, kteří hledají cestu za štěstím, se inspirují právě v tomto dánském konceptu, na který jsme se podrobněji zaměřili v první části článku. Základní principy a přístupy hygge jsme si objasnili, takže je nejvyšší čas přesunout se k praxi. Přinášíme vám 6 tipů, jak zařídit bydlení v duchu hygge, a to bez větších investic. Uvidíte, že vaše domácnost budu mnohem útulnější.

DÁLE NA TÉMA: HYGGE STYL BYDLENÍ

1. Polštářů a teplých dek není nikdo dost

Kdo by se nechtěl zachumlat do krásných hebkých dek a propadnou se do hromady měkkých polštářů? V interiérech navržených v severském duchu teplé deky ani polštáře rozhodně nechybí. S nadsázkou platí, že čím víc, tím líp! Nebojte se na své gauče umístit větší počet polštářů různých velikostí a barev.

Totéž platí v případě polštářů do postele. V posteli s dominantním velkým polštářem a několika malými vám bude opravdu dobře. Deka pak poslouží nejen k zahřátí v chladnějších dnech, ale třeba i jako ochrana kvalitního povlečení nebo čalounění nábytku před polétajícím prachem.

2. Keramika jde k hygge dobře dohromady

Používáte v kuchyni plastové misky nebo nejlevnější talíře a hrnky, které ve vás nevyvolávají žádné emoce? Nahraďte je za krásné kousky z kvalitní keramiky. Je na vás, sáhnete-li designové čajové konvici, krásném setu talířů ve stylu arménské keramiky nebo retro hrnku, který jste zdědili po své babičky. Keramické nádobí, vázy a další výrobky, které ve vás vyvolávají pocit štěstí a další emoci, jsou tou pravou volbou.

3. Knihy z antikvariátů mají své kouzlo

Knihy jsou jednoznačně skvělým prostředek k relaxaci. Už jenom pohled na knihy vyskládané v knihovně v mnohých z nás vyvolává pocit štěstí. Obklopte se knihami a uvidíte, že vám bude dobře. Je na vás, umístíte-li je do velké knihovny v obýváku, vytvoříte si vysoký komín vedle postele nebo si je dáte do police vedle pracovního stolu.

Čtěte také: Tipy na klasické i netradiční police na knihy

Doporučujeme jednou za čas navštívit antikvariát a odnést si z něj knihy, které vás zaujmou na první pohled. Každá stará kniha s sebou nese prvek tajemství spojený s historií, o které se nikdy nedozvíte. Těžko budete hledat předmět, který by vyvolal silnější emoce než poutavá stará kniha.

4. Máte děti? Zařiďte dětský pokoj v duchu hygge

Při vybavování interiéru nemyslete jenom na sebe, ale také na další členy vaší domácnosti včetně těch nejmenších. Až se pustíte do zařizování dětského pokoje, nezapomeňte, že z pohledu hygge platí stejná pravidla. Inspirujte se dětskými pokoji ve skandinávskému stylu a zakomponujte do místnosti prvky, které v dětech vyvolávají vzpomínky a budí emoce. Mohou to být dětské knihy, oblíbené hračky, malé útulné stany do interiéru, dětské obrazy či netradiční koberce s dětskými motivy.

5. Vyrobte si dekorace z přírodních materiálů

Pro hygge styl bydlení je příznačná kombinace venkovského stylu s modernou. Co jiného se k venkovu hodí víc, než předměty přinesené přímo z přírody? Vyrobte si zajímavé interiérové dekorace z přírodních materiálů. Použijte například šišky, větve, sušené rostliny, kameny a podobně. Z přírodními materiály se dá opravdu kouzlit!

6. Dejte si záležet na prostírání

Vychutnejte si každou chvilku v jídelně a proměňte rutinní stravování v zážitek. Když už si dáváte záležet na přípravě pokrmů, neodbývejte jejich konzumaci. Vždy si dejte záležet na prostírání. Stačí na jídelní stůl umístit dekorativní ubrousky, květiny a vyměnit staré příbory za designové. Stravování v rodinném kruhu bude mnohem šťastnější.

Nenechte si ujít další tematicky podobné články:

publikováno: 29. 4. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.