Americké postele neboli boxspring: Znáte jejich přednosti?


boxspring americké postele

Zatímco dříve se americké boxspring postele objevovaly jen v hotelových zařízeních, dnes patří mezi oblíbenou volbu mnoha domácností. Vyznačují se výrazným čalouněním a vysokou matrací, která zajišťuje příjemné ležení a pohodlné uléhání díky výšce. Boxspring postele mají díky své jedinečné konstrukci řadu výhod, které vám představíme na následujících řádcích.

Z jakých částí se boxspring postele skládají

Americké postele označované jako boxspring se v mnoha ohledech liší od klasických postelí se dřevěným rámem. Jsou složené z mnoha dílčích prvků, které dohromady tvoří jednotný celek zajišťující pohodlné spaní. I když je na pohled celá postel čalouněná, její základ tvoří dřevěný nebo kovový rám potažený látkou. Nad rámem je upevněná konstrukce z vinutých pružin, která snižuje tvrdost postele a zajišťuje maximální komfort.

Další vrstvu tvoří matrace, která by měla být mnohem vyšší než matrace pro běžné typy postelí. Často se setkáte s boxspring matracemi vysokými i přes 30 cm, a tak je výška sedu/lehu velká a zajistí pohodlí i pro osoby s bolestmi kloubů nebo omezenou pohyblivostí. Na vysokou matrace se umísťuje ještě tenká matrace o tloušťce do 6 cm, tzv. topper. Chrání drahou tlustou matraci a současně překrývá mezeru u dvojlůžkových postelí se samotnými matracemi. Nedílnou součástí americké postele je také výrazné čalouněné čelo, které je vysoké a měkké.

Americká postel vás okouzlí jedinečných designem

Jedno z předností amerických postelí typu boxspring je výrazný vzhled a jedinečný design tvořený poutavým čalouněním. Boxspring postel vynikne v každé ložnici, kde dotvoří poutavou atmosféru prostoru. Hledáte-li dominantní prvek vašeho bydlení, který odhalí vaši osobnost a podtrhne jedinečný styl, pořiďte si právě boxspring postel.

Její výraznosti se dosahuje nejen čalouněním konstrukce a použitím vysokých matrací, ale právě zakomponováním dominantního a robustního čela. Americké postele se hodí do interiérů v rustikálním stylu, jako solitér vyniknout i v moderně zařízených prostorách.

Boxspring lépe reaguje na pohyb těla

Protože se boxspring postele skládají z několika vrstev a obsahují i pružinovou konstrukci, je reakce na pohyb těla okamžitá a velmi přesná. Díky dvojitému pružení postele se budou prohýbat jednotlivé části podle přesunu těžiště. Pokud se během noci často přetáčíte a měníte polohy, budete z americké postele nadšení.

Pohodlné vstávání i uléhání díky vysoké ložné ploše

Americké postele jsou vyhlédané zejména mezi lidmi, kteří mají problém se vstáváním a uléháním na klasické nižší typy postelí. U boxspring postelí je ložná plocha umístěna ve výšce minimálně 60 cm, a tak uléhání nevyžaduje větší fyzickou námahu.

Americké postele vynikají vysokou nosností

Díky použití robustního rámu, vysoké matrace a skladbě několika vrstev se americké postele vyznačují nadprůměrnou nosností. Pokud máte vyšší hmotnost, boxspring postel pro vás bude skvělou volbou. Kombinace vrstev přinese pohodlný spánek, aniž byste se do matrace propadali nebo byste ji po krátké době proleželi. V Americe, kde se velká část populace potýká s vyšší hmotností, se tento typ postelí využívá naprosto běžně. Postel vám bude sloužit mnoho let bez viditelného opotřebení.

Dostatek úložných prostorů

Americká postel má pružinový rošt pro umístění matrace ve vyšší poloze, a tak poskytuje dostatek úložného prostoru. Pod matraci snadno uskladníte ložní prádlo, polštáře, deky, přikrývky a další předměty. Díky volnému prostoru pod matracemi se postel navíc vyznačuje bezproblémovou cirkulací vzduchu, která zabraňuje tvorbě plísní a urychluje odpařování vlhkosti.

Zájem o boxspring postele soustavně roste a jejich výhody obdivuje stále více uživatelů. Hledáte-li postel, která vám vydrží desítky let a zajistí pohodlné a zdravé spaní, je ta americká skvělou volbou.

Přečtěte si další články zaměřené na téma postelí a matrací:

publikováno: 26. 11. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.