Bambus v koupelně i jako ozdoba domácnosti


Bambus v koupelně (2)

Bambus je moderní a atraktivní rostlinka, kterou už dávno neoceňují pouze pandy. Lidská populace si bambus oblíbila pro jeho vynikající vlastnosti, díky kterým se tato rostlina stala častým materiálem pro výrobu nábytku a doplňků pro místa s větší vlhkostí.

Bambus v koupelně vydrží déle než mnohé jiné materiály, protože je nenasákavý a jeho barva je stálá i ve vlhkém prostředí. Váháte, jak si zařídit koupelnu nebo třeba zimní zahradu? Vsaďte na přírodu a udělejte ze svého domova útulné místo pro život.

V moderních interiérech si dnes často všimnete výrobků z bambusu. Bambus je atraktivní materiál nejen pro svůj zajímavý a exotický vzhled, ale i pro své vlastnosti. Není divu, že často má své místo bambus v koupelně. Právě do této místnosti totiž musí člověk vybírat takové materiály, které tolik nepodléhají vlhku. A bambus je bezesporu jedním z nich.

Kvalitně zpracované produkty z bambusu nejsou náchylné k plesnivění a nejsou vhodným prostředím pro množení všelijakých mikrobů a bakterií. Jejich barva je také stálá a nemusíte se tedy bát, že by vám nábytek z bambusu postupem času ztratil svůj glanc.

Bambus v koupelně - vhodná varianta pro alergiky

Máte rádi přírodní materiály, ale často se vám stává, že vám některá dřeva či rostliny nedělají dobře? V dnešní době trpí lidé velmi často na alergie všeho druhu. Bambus je však materiál zcela anti-alergenní, díky čemuž si nábytek a výrobky z něj mohou pořídit i alergici. Nedrží se v něm navíc plísně a bakterie, což mu také přináší plusové body.

Bambusová vlákna jsou velmi pevná a zároveň poddajná. Díky tomu je možné použít je na výrobu produktů pro všemožné účely.

Ručníky z bambusu? Skvělá volba!

Slyšeli jste někdy o tom, že bambusová vlákna jsou skvělá i pro výrobu ručníků? Není divu. Z již zmíněných vlastností této rostliny plyne, že bambus výrazně přispívá ke kvalitě osušek a ručníků. Tak například ručníky vyrobené z bambusových vláken pojmou až čtyřikrát více vody než ručníky bavlněné. Pevnost bambusových vláken zajistí také to, že ručník drží mnohem déle svůj tvar, ale i barvu. Bambusové osušky i ručníky jsou velmi odolné.

Alergici samozřejmě ocení i jejich anti-alergické vlastnosti. Z bambusu se mohou vyrábět také prostěradla či přehozy. Bambusové vlákno člověka totiž v zimě příjemně zahřeje, v létě zase dokáže chladit. Bambus nedovoluje plísním, kvasinkám a bakteriím, aby se množily, a proto je pro výrobu ložního prádla, ručníků či všelijakých předložek skutečně ideální.

Bambus v koupelně v podobě nábytku a doplňků

Pro ty, kteří mají rádi všechno, co má přírodní vzhled, může být příjemnou variantou i bambusový nábytek. Z bambusu se vyrábí skříňky, koše, regály, sedátka a další výrobky. Kromě nábytku si můžete pořídit také bambusové květináče, nádobky na kartáčky či hřebeny, podložky pod mýdlo a podobně.

Bambus je přírodní materiál se skvělými vlastnostmi, proto vás možná příjemně překvapí, že se dá sehnat i za příjemné ceny. Nemusíte se bát, že bambusová skříňka či osuška vás nutně musí přijít na hromadu peněz. Stačí si jen vybrat slušného prodejce.

Bambus v koupelně skvěle doplní další barvy

Pokud se rozhodnete ladit svou koupelnu do přírodních barev a sáhnete po bambusových doplňcích, neuděláte zajisté chybu, když k tomuto stylu zvolíte bílé obklady či další doplňky. Pěkně budou vypadat bambusové doplňky i v kombinaci s hnědou či béžovou, ale i šedou. Z pestřejších barev můžete sáhnout po vínové či po různých odstínech zelené. Pozor si dejte na barvy, jako jsou oranžová, žlutá či křiklavě růžová. S takovými barvami by mohl bambus působit nesourodě.

Bambus v koupelně (1)

Pěstování bambusu zvládne každý

Pokud je vám bambus sympatický, nemusíte se omezovat pouze na výrobky z jeho vláken. Bambus udělá velkou parádu i ve své původní podobě. Ozdobte si domácnost přímo bambusovou rostlinkou. Seženete ji velmi snadno ať už v zahradnictví či v květinářství. Zde vám také odborníci jistě dobře poradí, jak se o ni starat, aby vám vydržela pěkná a zdravá co nejdéle. Bambus pak stačí ozdobit pěkným květináčem a hned máte skvělý a moderní doplněk do domácnosti.

Bambus má řadu podob

Pěstování bambusu doma není sice nic složitého, ale přeci jen to chce jisté vědomosti a zkušenosti. Na světě existuje několik druhů bambusu a každý z nich vyžaduje samozřejmě trošku jinou péči. Ve chvíli, kdy si svou rostlinku pořizujete, nezapomeňte se informovat o tom, o jaký přesně druh se jedná. Bude se vám později lépe dohledávat, jak se o něj starat. Správný zahradník či florista vám však při nákupu vysvětlí vše potřebné k tomu, abyste se o svoji rostlinu dovedli dobře postarat.

Pěstování bambusu doma v kostce

Jako každá jiná rostlina, tak i bambus potřebuje dostatek živin, správnou dávku vody, má také specifické nároky na světlo a teplo. Nyní si uvedeme alespoň pár základních typů, které jsou při péči o bambusy podstatné:

Bambus je poměrně snadné pěstovat doma.

 • v interiérech může bambus dorůstat do výšky až jednoho metru
 • dopřejte bambusu dostatečně velký květináč (vhodnější jsou širší a nižší)
 • bambus vyžaduje světlé a teplé místo (čím větší má bambus listy, tím méně světla potřebuje)
 • především v letních měsících je důležitá pravidelná a dostatečná zálivka
 • nedostatek vody poznáme svinutím listů na rostlině
 • v letním období se bambus hnojí každé tři týdny (bambus potřebuje dusík)
 • na jaře je žádoucí bambus přesadit do čerstvé zeminy
 • do květináče je vhodné dát minimálně 2cm drenážní vrstvu, aby nedošlo k přemokření bambusu
 • bambus je třeba občas pokropit rozprašovačem
 • udržujte listy bambusu bez prachu
 • množení bambusů se v domácích podmínkách nedoporučuje
publikováno: 16. 1. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.