Bidet se vrací do českých koupelen


Bidet se vrací do českých koupelen

V tuzemských koupelnách nepředstavuje bidet standardní vybavení. V poslední době se však v tomto směru ledy prolamují a nabídka trhu se znatelně zvětšuje. Bidet umožňuje udržovat intimní hygienu během celého dne. Mnoho lidí ho považuje za zbytečnost, jiní si jeho přítomnost ve vybavení domácnosti nemohou vynachválit. Proč by bidet neměl chybět ani u vás doma?

Bidet je vlastně typem umyvadla, alespoň ve své klasické podobě, kdy je nízko položenou mísou stojící na zemi (případně připevněné ke stěně). Různé módní alternativy však možnosti pořízení bidetu násobí. Je tak možné pořídit si i elektronický či přídavný bidet, u kterého odpadá nutnost provádět větší stavební zásahy a hledat vhodné místo pro umístění, protože se instaluje přímo na stávající toaletu. Komfort používání bidetu zachová i bidetová sprška, která je také velmi snadným a dostupným řešením.

Bidet jako prevence závažných chorob

Se stoupajícím zájmem o bidet jako takový se objevují argumenty obhajující jeho navrácenou oblibu. Některé z nich se týkají i toho nejdůležitějšího v životě člověka, a to zdraví. I proto doporučují bidet někteří odborníci a lékaři jako prevenci různých onemocnění – od hemoroidů po rakovinu tlustého střeva k zánětům genitálií. Při používání bidetu se navíc namáhají svaly v okolí pánevního dna. Tak dochází k jejich posilování, což ocení především ženy v rámci porodu, který bude díky zpevněnému pánevnímu dnu o něco snazší právě z hlediska tělesné připravenosti rodičky.

Trendem je elektronický bidet

Vedle klasického typu bidetu – tedy mísy zavěšené nebo volně stojící, se v poslední době na trhu objevily i elektronické bidety, které ve svých nejkvalitnějších a nejdražších variantách poskytují plnohodnotný komfort, protože jejich součástí může být i funkce pohlcovače pachů, jakéhosi fénu, možnost nastavit směr proudu vody či programovatelné uživatelské profily, kdy si každý člen domácnosti může navolit kombinaci funkcí v takové obdobě, která mu nejvíce vyhovuje. Při opětovné návštěvě pak již nebude muset nic nastavovat. Elektronický bidet vypadá jako běžné záchodové prkénko. Po montáži zaujme jeho pozici, lze ho tedy pořídit na jakýkoliv typ mísy. Součástí je ovládací panel (někdy je možné i dálkové ovládání), na kterém si uživatel nastaví vše potřebné. Oproti klasickému bidetu tak může představovat v určitém smyslu slova luxus a originalitu, které vyplývají z množství funkcí, jimiž elektronický bidet disponuje. Lze ho pořídit od cca 12 000 Kč.

Bidetová sprška šetří místo i peníze

Pokud vám to dispozice prostoru nedovolují nebo zkrátka nemáte dostatek finančních prostředků na elektronický či klasický bidet, můžete sáhnout po nejjednodušším řešení, a tím je bidetová sprška, která představuje dodatek ke klozetu v podobě malé sprchy umístěné blízko toalety tak, aby hadice vystačila k využití po vykonané potřebě tak, že voda bude stékat do záchodové mísy. Bidetovou spršku je tedy možné namontovat do přívodného potrubí wc, avšak tím se teplota vody omezuje pouze na studenou. Pokud to dispozice dovolí, je tedy mnohem lepší napojit hadici spršky k umyvadlu s teplou a studenou vodou, což umožní korigovat teplotu vody používané pro potřeby bidetu a s ním spojené hygieny. Bidetová sprška je k dostání již od cca 1500 Kč.

Bidet je příhodným řešením pro provádění intimní hygieny během celého dne a dle slov spousty lidí by ho všechny domácnosti měly řadit na seznam primárního vybavení. Tento způsob očisty po použití wc je totiž pro lidské tělo mnohem „zdravější“. V neposlední řadě také snižuje spotřebu toaletního papíru. Pro bidet tak hovoří řada přesvědčivých argumentů. Předním z nich je především osobní dobrý pocit celodenní svěžesti a čistoty. 

 

publikováno: 26. 8. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.