Chcete pronajmout byt? Zařiďte jej útulně – zájemci se pohrnou!


pronájem bytu2

Máte k dispozici nevyužívaný byt nebo zvažujete koupi nemovitosti za účelem investice? V obou případech byste měli svůj byt před samotným pronájmem připravit tak, aby nájemcům dobře sloužil a vydržel v daném stavu co nejdelší dobu. Pokud navíc věnujete dostatek času a úsilí vybavování bytu a jeho útulnému zařízení, budete mít mnohem větší šanci najít co nejrychleji nové obyvatele a nabídnout pronájem za vyšší cenu.

Na co se zaměřit při pronájmu nezařízeného bytu

Pokud jste se rozhodli nabídnou svůj byt k pronájmu, máte 2 možnosti, jak postupovat. Buď budete nabízet byt kompletně vybavený, nebo nezařízený. V případě pronájmu nezařízeného bytu ušetříte a umožníte budoucím nájemcům vybavit si byt podle svého vkusu. Nezařízené byty jsou oblíbené zejména mezi lidmi, kteří hledají nájem na delší dobu a mají k dispozici vlastní vybavení. Počítejte však s tím, že cena pronájmu nezařízených bytů je podstatně nižší než u bytů kompletně vybavených.

I do nezařízeného bytu určeného k investici v podobě pronájmu byste měli investovat. Budete tak mít možnost nabídnout jej za co nejvyšší možnou částku. Samozřejmostí je totiž vybavení v podobě kuchyňské linky, toalety, vany nebo sprchového koutu a umyvadla. Máte-li možnost svůj byt zrekonstruovat, snažte se o to, aby základní vybavení vypadalo co nejluxusněji.

Luxusní koupelna = vyšší možná cena pronájmu

Pořízením moderního sprchového koutu, rohové vany, dražší sanitární techniky nebo vybavení kuchyně hodnota nájmu rapidně vzroste. Totéž platí v případě podlahových krytin. Vyměníte-li nevzhledné vybledlé linoleum za novou vinylovou podlahu nebo vybrousíte-li stávající parkety, bude vypadat byt mnohem honosněji. Před nájmem doporučujeme také vymalovat stěny, zapravit případné praskliny a upravit i balkon nebo lodžii.

Pronájem zařízeného bytu – do čeho se vyplatí investovat?

V poslední době roste zájem o pronájem kompletně zařízených bytů, které jsou připravené k okamžitému zabydlení. Majitelé bytů často chybují, když do bytu k investici pořizují jen to nejlevnější základní vybavení od postele přes pohovky po úložné prostory. Takové byty totiž často hned na první pohled vypadají lacině a zájem o ně je především ze strany studentů a těch, pro které pohodlí a komfort není tak důležitý, na rozdíl od ceny.

V případě větších investic do vybavení si ale můžete dovolit nabídnout pronájem bytu za mnohem vyšší cenu. Důležité je, aby interiérové prostory vypadaly na první pohled honosně a působily komfortním dojmem. V tuto chvíli se vzroste zájem o pronájem ze strany majetnějších lidí, pro které je útulné bydlení prioritou.

Investuje do odolného a snadno opravitelného vybavení

Při pronájmu zařízeného bytu se budete muset pravidelně starat o vybavení a oprava případných závad padne zpravidla na vás. Proto byste měli do bytu k pronájmu pořídit takový nábytek, který bude odolný, otěruvzdorný a vydrží řadu let. Dobrou volbou je především snadno opravitelný nábytek, do kterého nebudete muset příliš investovat ani po opotřebení.

Z tohoto hlediska je nejlepší nábytek z masivního dřeva, který můžete obrousit a znovu natřít. To u nábytku z lamina není možné. Pokud na vybavení chcete přece jen trochu ušetřit, zkombinujte dražší nábytek s levnějším. Na pohled bude interiér vypadat jako celek luxusně, ve výsledku nějakou tu korunu ušetříte.

Příklad poutavé a funkční kuchyně v bytě k pronájmu

Promyslete si, jestli byt vybavíte i postelí

Při vybavování bytu si promyslete, jestli jej chcete vybavit i postelí. Nájemci často i v případě zařízených bytů trvají na přistavení své vlastní postele, na niž jsou zvyklí a která jim zajistí adekvátní pohodlí. Pokud hledáte dlouhodobého nájemce, můžete se na možnosti dokoupení postele domluvit přímo s ním. Vždy však pořizujte odolnou dostatečně velkou postel o standardních rozměrech, ke které se dají snadno sehnat matrace požadované velikosti. Usnadníte tím budoucím nájemcům starosti i finance. Uvidíte, že to ocení.

Pozor na čalouněný nábytek a koberce

Byt k pronájmu byste vždy měli vybírat s důrazem na estetickou hodnotu, ale také snadnou údržbu. Dejte přednost omyvatelnému vybavení a vyhněte se investicím do drahého čalouněného nábytku. Čalounění snadno zajde, při znečištění potravinami nebo třeba vínem pak nečistoty jen tak neodstraníte. Minimalizujte možná rizika poškození a vyhnete se i sporům s nájemci. Totéž platí v případě koberců. Zářivě bílé nebo béžové koberce vypadají působivě, ale nejsou příliš praktické.

Plastové židle skvěle vypadají a snadno se udržují.

Před prohlídkou svůj byt ukliďte a vyvětrejte. Nezapomínejte, že první dojem je vždy nejdůležitější. Vybavený byt můžete doplnit také o různé dekorace a interiérové doplňky, které vytvoří příjemnou a útulnou atmosféru. Věříme, že brzy najdete vhodné nájemce a nabídnete své byty za nejvyšší možnou cenu.

Nenechte si ujít další články v oblasti interiérového designu a realit:

publikováno: 23. 9. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.