Čím se sprchové boxy liší od sprchových koutů?


Čím se sprchové boxy liší od sprchových koutů?

Sprchový kout nahrazuje v koupelnách, pro spoustu uživatelů nepraktickou, vanu. Šetří místo, ale i tak je plnohodnotným zázemím pro vykonávání každodenní hygieny. V poslední době se však v souvislosti s vybavením koupelen zmiňují sprchové boxy. Ty poskytují komfort a pohodlí díky nápaditým doplňkům určeným mimo očisty těla také pro relaxaci a léčbu zdravotních potíží.

Sprchové boxy představují hotové a komplexní řešení. Dá se tedy říci, že box je už kompletně sestaveným sprchovým koutem, oproti němu má však samostatnou konstrukci a uzavřený strop, čímž se naplňuje i význam slova box. V porovnání se sprchovým koutem tak nabízí větší komfort a rozsáhlejší možnosti z hlediska využívání, bohatá výbava zaručuje uživateli obrovské pohodlí. Zpravidla je totiž jejich součástí hydromasážní panel. Existují také parní sprchové boxy, které, jak už název napovídá, jsou schopny nabídnout uživateli i pobyt v páře. U sprchového koutu je potřeba učinit určité stavební zásahy, vyřešit obklady, umístění vaničky, zástěny, nasazení baterii atd. Sprchový box se již hotový postaví do koupelny. Vyžaduje jen napojení k rozvodům vody a odpadu.

Hydromasážní sprchové boxy jsou oblíbené

Masáž zbavuje tělo celé řady zdravotních obtíží. Namožené svaly, bolavá záda, nadměrná únava, migrény, s tím vším se lze pravidelnou masáží vypořádat. Sprchové boxy se speciální úpravou pro poskytování masáže s pomocí vody mají zabudované systémy trysek, díky kterým může být voda vypouštěna v určitých intervalech a v různých intenzitách. Tím se dosáhne požadovaného efektu. Většinou mají sprchové boxy v zásobě několik různých programů. Některé sprchové boxy obsahují i sedátko, aby bylo možné dopřávat si masáž i v jiných polohách než ve stoje.

Sprchový box jako zázemí pro parní lázeň

Parní sprchové boxy obsahují parní generátor, díky čemuž je možné využívat páru s podobným účelem, za jakým se navštěvuje sauna. Pobyt v páře je doporučován mnohými odborníky. Pára totiž uvolňuje dýchací cesty, vyčistí pokožku a celkově povzbudí organismus.

Některé sprchové boxy dovolují využít vonných esencí při provozu parních programů, takže se tato procedura může obohatit o určitý druh aromaterapie. Na rozdíl od klasické sauny je parní lázeň příznivější z hlediska teploty, při níž je proces realizován. Pro někoho jsou vysoké teploty v sauně nesnesitelné, parní lázeň probíhá při menších hodnotách.

Sprchové boxy umožňují částečně přetvořit koupelnu na domácí relaxační centrum. Nabídka trhu je velmi pestrá, od obyčejných boxů, přes ty designově řešené až k těm, které se pyšní bohatou výbavou. I když sprchové boxy v mnohém překonávají sprchové kouty, je nutno zmínit, že jejich údržba je o něco složitější a náročnější, protože jsou celé tvořeny z plastu, skla a konstrukce je plná trysek, záhybů a dalších vyčištění ztěžujících součástí. Cena nejlevnějších a obyčejných modelů začíná na cca 6000 Kč, na kvalitní a vybavený sprchový box je třeba přichystat alespoň 30 000 Kč, výjimkou však nejsou ani luxusní sprchové boxy za 200 000 Kč.

 

publikováno: 19. 10. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.