Co pro kočku? Nejen škrabadla, ale i speciální nábytek či fontánu


nabytek

Život bez domácího mazlíčka si už spousta z nás nedokáže představit. Je jedno, zda chováte malou kočku nebo velkého psa, díky nim je vždy o zábavu postaráno a nikdy není smutno. O naše zvířecí kamarády je ale potřeba se starat a stejně jako my, také oni potřebují k životu zábavu. A přiznejme si – mnohé hračky, zlepšováky a vychytávky pořizujeme i pro vlastní radost.

 

U majitelů psů nejsou tyto tendence tak zřetelné, většinou se spokojí s pelíškem v předsíni. Ddo však má kočku, rád jí pořizuje speciální vybavení, a to i proto, že pro menší zvířata není tak finančně náročné.

Základní vybavení pro kočku

Bez čeho se žádná kočka (a ani kocour) neobejde? Do domácnosti je potřeba pořídit kočičí toaletu, která může mít mnoho parametrů. Vybírat lze mezi mnoha druhy, které se liší nejen barvou a tvarem. Mezi ty základní patří WC s krytem, vaničkové toalety nebo pro ty nejnáročnější – samočistící, jenž umí oddělit hrudky z kočkolitu a čistá část zůstává netknuta. Díky vyjímatelné nádobě pak bude vysypání hračka. Ke kočičímu WC se dají dokoupit i další doplňky – přípravek na nepropustnost pachů, dezinfekce, lopatky nebo předložka, která zabraňuje v roznášení steliva po podlaze.

Standardním vybavením se stala škrabadla na kočičí drápky. Jejich výška je různá a výběr se řídí dispozicemi bytu. V současnosti se v nabídce objevují nejrůznější tvary a styly, takže vhodně doplní design bytu. Kdo se chce škrabadlům vyhnout, pak může investovat do škrábacích válců, sisalových hraček nebo speciálního kočičího nábytku.

Nábytek pro kočku

Hitem poslední doby je nábytek speciálně upravený pro využívání domácímí mazlíčky. Pohledová strana je ze dřeva, plochy pak pokrývá sisálový koberec, jenž slouží jako škrabadlo. Většinou se dá vyměnit, takže netřeba kupovat vždy nový kus nábytku. Většinou se nejedná jen o jakýsi taburet, ale o plně funkční vybavení – kočka může vnitřní prostor využívat jako pelíšek. Pak už záleží jen na tom, kolik koček doma pobíhá a jaké rozměry budou třeba.

fontana

Kočičí fontána

Dalším zajímavým kouskem z kočičího světa jsou vodní fontány. Ty využívají charakteristické kočičízvědavosti k tomu, aby je „přinutily" dodržovat pitný režim, s nímž mají tito mazlíčkové problém. Voda v misce je pro ně nezajímavá, tekoucí je však baví, zaujme a tím bezděčně přinutí napít. Pozor na hlučnost čerpadla, cenu filtru, obtížnost čištění a ostré hrany.

Věcí, které se dají pro kočky pořídit, je celá řada. Většinou se však jedná o rozmar majitelů, nikoliv potřebu koček. Ty toho ke spokojenému životu potřebují opravdu jen minimum.

publikováno: 21. 1. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.