Adršpašské skály – skalní město jako ideální výletní cíl po celý rok

Adršpašské skály jsou skalním městem v severovýchodních Čechách, ideálním pro turistické výlety. Chráněná krajinná oblast je spravovaná Technickými službami Adršpach, díky nimž je v provozu denně a celoročně. Skalnaté útvary a atraktivní trasa podél Adršpachu je ideálním místem pro jednodenní turistické výlety.

Celoroční provoz každý den po značených trasách

Oblíbený cíl turistů je vhodný pro rodinné výlety včetně psů, částečně přístupný i pro kočárky. Turistický okruh je dlouhý přibližně 4 km a během dvou hodiny spatříte nespočet skalních útvarů s nejrůznějšími názvy. Po cestě podél zelené značky lze spatřit nejvyšší skalní útvar Adršpachu.

Trasa prochází mezi skalami, po mostech a atraktivních stezkách. Sloní náměstí a Čertův most jsou jedny z mnoha lákadel, které lze v Adršpašských skalách pozorovat. U Malého vodopádu se značka mění na žlutou a přibývá schodů. Výhledy ale stojí za to a každý návštěvník může tipovat, zda názvy skal odpovídají vzhledu, jako třeba dvojice Starosta a Starostová.

Velké množství skalnatých útvarů vhodných i pro horolezce

Pro skupiny minimálně 20 lidí lze objednat i průvodce s výkladem a seznámením s mnohými zajímavosti českých přírodních úkazů. Adršpašské skály jsou vhodné i pro horolezce v letním období od 1. července do 1. listopadu. Pro turisty je v zimním období udržována pouze část prohlídkového okruhu podle sněhových podmínek, ale na kráse skalnatých útvarů to rozhodně neubírá.