Centrum sociálních služeb Pomněnka: služby pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením, Šumperk

Centrum sociálních služeb Pomněnka je nezisková organizace, která už přes 20 let poskytuje sociální služby pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. V posledních letech se Pomněnka zaměřuje zejména na zaměstnávání osob s postižením. Zřizuje chráněné dílny a postupně rozjíždí také sociální podnik Dobroty z venkova.

Sociální služby pro osoby s postižením

Centrum sociálních služeb Pomněnka se zaměřuje na poskytování profesionální služeb pro osoby s postižením. V centru v Šumperku pomáhá rozvíjet nové a udržovat osvojené rozumové schopnosti, motorické, komunikační a sociální dovednosti osob s mentálním postižením. Centrum Pomněnka je určeno lidem s postižením ve věku od 18 do 64 let.

Podpora samostatného bydlení

Mezi nabízené sociální služby patří i podpora samostatného bydlení, což je terénní služba, jejíž cílem je zabránit sociálnímu vyloučení postižených osob. Tato sociální služba je realizovaná v prostorách podporovaného bydlení od roku 2005, v areále je celkem 8 bezbariérových bytů. V budově se nachází i výtah s plošinou pro invalidní vozíky. Centrum sociálních služeb Pomněnka zajišťuje také odlehčovací služby a chráněné bydlení.

Chráněné dílny a sociální podnik

V posledních letech se centrum Pomněnka snaží vytvářet nová pracovní místa pro osoby s postižením. Proto zřizuje chráněné dílny, které umožňují zapojení osob s postižením do pracovního procesu s ohledem na jejich individuální potřeby. Příkladem je chráněná šicí dílna. Nezisková organizace také rozjíždí sociální podnik Dobroty z venkova, ve kterém bude pěstovat ovoce a zeleninu a vyrábět džemy, sirupy a další potravinářské výrobky. V roce 2012 vznikla pak v budově SPMP Šumperk vznikla nová Galerie pod Sluncem.

Tato firma je označena jako dobrý kontakt

V ČEM JSME DOBŘÍ

• Kvalitní sociální služby pro osoby s postižením
• Zřizování chráněných dílen a vytváření nových pracovních míst
• Důraz na podporu osob s hendikepem a začleňování do společnosti
• Provoz galerie i farmy Pomněnka