Jste také Dobrý kontakt pro internetové uživatele?
logo senior
Depositphotos_11881354_l-2015

 

Domov seniorů Prostějov poskytuje pobytovou službu pro seniory starší 60 let, kteří potřebují pravidelnou pomoc jiné osoby při zajišťování osobních potřeb. Domov pro seniory poskytuje svým klientům nejen sociální a ošetřovatelské služby, ale také možnosti rekreace či kulturního vyžití. Tým profesionálních pracovníků se postará i o vaše nejbližší.

Domov seniorů Prostějov: ubytovací a sociální služby pro seniory

 

Domov seniorů v Prostějově poskytuje pobytové a sociální služby již od roku 1985. Za dobu svého působení prošly prostory objektu rekonstrukcí a průběžně se zvyšovala i úroveň poskytovaných služeb. Dnes patří domov pro seniory v Prostějově mezi moderní pobytová a sociální zařízení, která se podílí na zajištění kvalitního a plnohodnotného života lidem, kteří potřebují pomoc druhé osoby.

Ubytovací služby pro osoby starší 60 let

Domov pro seniory je určen pro ubytování osob starších 60 let, které ze zdravotních důvodů nemohou setrvávat ve svých domovech a potřebují pomoc. Zařízení je přizpůsobeno pro ubytování až 226 obyvatel, kteří mohou pobývat v jedno nebo dvojlůžkových pokojích. Ty jsou vybaveny i vlastním sociálním zařízením a kuchyňskou linkou. Součástí některých pokojů jsou i balkony.

Senioři jsou v Prostějově jsou ubytovaní podle zdravotních a psychických možností na jednom ze 4 oddělení. Domov seniorů Prostějov zajišťuje provoz 2 ošetřovatelských oddělení a 2 oddělení s běžným režimem.

Komplexní sociální služby včetně rehabilitace

Provoz domova pro seniory v Prostějově probíhá nepřetržitě. O klienty se starají vyškolení sociální pracovníci, pracovníci v sociálních službách, dále terapeuti a ošetřovatelský i provozní personál. V domově je zajištěna na smlouvu i lékařská péče v ordinaci všeobecného a zubního lékaře. Nutriční terapeutka a stravovací komise pak dohlíží na skladbu jídel, stravování a dietní systém. Zařízení poskytuje všestrannou sociální péči včetně rehabilitací nebo ergoterapie.

Pestrý kulturní a společenský program

Kromě sociálních a ubytovacích služeb poskytuje domov pro seniory svým klientům i řadu aktivizačních aktivit a připravuje mnoho kulturních a společenských akcí. Senioři mají možnost účastnit se rekreací, výletů, tanečních večírků, soutěží, kulturních vystoupení, sportovních aktivit i společných posezení. Přátelská a uvolněná atmosféra podporuje kvalitu života seniorů a vede k jejich spokojenosti.