Dopravní podnik města Hradce Králové: městská hromadná doprava, reklama i opravy vozidel

Dopravní podnik Hradec Králové provozuje městskou hromadnou dopravu na území města, ale také v dopravně připojených obcích. Patří mezi ně obce Běleč nad Orlicí, Divec, Lochenice, Stěžery, Stěžírky, Předměřice nad Labem a Vysoká nad Labem. MHD Hradec Králové je zajišťována trolejbusy, autobusy a elektrobusy. Společnost se však věnuje i řadě dalších vedlejších činností, od reklamy přes vyučování řízení motorových vozidel po opravy.

MHD Hradec Králové

Dopravní podnik města Hradec Králové klade důraz na zajištění kvalitní městské hromadné dopravy ve městě a přilehlých obcích. Dopravu zajišťuje s využitím trolejbusů, autobusů a elektrobusů, které jsou v majetku společnosti. Dopravní podnik dbá na to, aby doprava v rámci města byla kvalitní, dostupná a odpovídala potřebám obyvatel i návštěvníků. Za účelem zkvalitňování služeb probíhají rekonstrukce a modernizace, například v letech 2006 až 2008 probíhala výstavba moderního dopravního terminálů.

Vedlejší činnosti dopravního podniku

I když je hlavní náplní společnosti zajištění kvalitní MHD ve městě Hradec Králové a přilehlých obcích, zabývá se i řadou vedlejších činností. Nabízí například služby v oblasti reklamy a propagace. Zájemci mohou využít reklamního prostoru uvnitř i vně vozidel, a to jak ve formě letáků, tak celoplošné reklamy.

Dopravní podnik Hradec Králové dále zajišťuje provozu autoškoly a akreditovaného školicího střediska. Poskytuje komplexní servis autobusů IRISBUS, KAROSA a SOR. V neposlední řadě se věnuje zájezdové dopravě, výrobě městského mobiliáře i provozování tělovýchovných zařízení, holičství a kadeřnictví.