Dvůr u Kříža: ubytování ve valašské obci Velké Karlovice

Chcete prožít nezapomenutelné chvíle v okolí krásné přírody? Pak navštivte Dvůr u Kříža ve Velkých Karlovicích. Ubytujte se v bezprostřední blízkosti stavení v horách, pastvin s menšími stády ovcí i klasickými zemědělskými stavbami, které podtrhují typický ráz valašské krajiny. Kromě ubytování se Dvůr u Kříža zabývá prodejem lokálních výrobků a návštěvníkům zajistí i projížďku na koni.

Ubytování ve valašské vesnici

Dvůr u Kříža zajišťuje ubytování až pro 20 osob, a to ve dvou budovách. V první budově se nachází 3 samostatné pokoje – dva podkrovní a jeden přízemní. V pokojích jsou kuchyňské kouty se skříňkou, k dispozici je i mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice. V pokojích nechybí stůl se židlemi a skříňky na osobní věci.

Ve druhé budově Dvora u Kříža hosté oceňují typickou „valašskou izbu“ s plně vybavenou kuchyní. Dekorace i nábytek jsou laděné do valašského stylu. K dispozici jsou i velká krbová kamna, televize a další vybavení. Ve dvoře je pro návštěvníky k dispozici i kryté krbové posezení a klasické venkovní ohniště. Děti mohou využít houpačku, pískoviště či prolézačku se skluzavkou. Nově se v okolí ubytovacího zařízení nachází i trampolína, ping-pongový stůl či elektronické šipky. Kompletní rozpis jednotlivých pokojů a jejích vybavení naleznete na internetových stránkách Dvora u Kříža.

Chov koní i ovcí

Dvůr u Kříža je charakteristickou zemědělskou usedlostí. Ve dvoře chovají koně, pase se zde i malé stádo oveček. Údržba stájí pro koně i ovce je však poměrně fyzicky náročná. Chtěli byste se sami vžít do role chovatele a zemědělce? Ve Dvoře u Kříža si můžete vše vyzkoušet. Děti i dospělí se pak mohou svézt na koni v ohradě. Ve dvoře se nachází tři klidné kobyly – Žluťanda, Gita a Jessice. Ubytování ve Dvoře u Kříža je skvělou volbou také pro ty, kteří chtějí poznat krásu okolní krajiny. Nedaleko se nachází Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě, Štramerk a další zajímavá místa.

Obchůdek s lokálními potravinami

Kromě ubytování provozuje dvůr i vlastní obchod s kvalitními produkty z Valašska a Slovenska. Máte jedinečnou příležitost nakoupit si domácí sirupy, sýry, marmelády, valašské frgály, dárkové a dekorativní předměty a spoustu dalšího.

Tato firma je označena jako dobrý kontakt

V ČEM JSME DOBŘÍ

• Ubytování až pro 20 osob ve valašském dvoře
• Krásná okolní příroda a řada možností výletů po okolí
• Projížďky na koni pro děti i dospělé
• Provoz obchůdku s lokálními potravinami a rukodělnými výrobky