Najdeme vám tu správnou firmu.

Volejte 720 952 910

FUNGHI CZ, a.s.: pěstování a dodávka čerstvých hub, Lhotka (Bílovec)

Akciová společnost FUNGHI CZ se více než 20 let věnuje produkci a dodávce čerstvých hub. Je největším výrobcem hub v ČR, pyšní se pěstební plochou 9 800 m2. V současné době pěstuje především žampiony, dalšími produkovanými druhy jsou hlíva ústřičná a shiitake. Společnost dodává houby vysoké kvality pro české i zahraniční spotřebitele. Většina produkce je opatřena prestižními značkami Česká kvalita a KLASA.

Čerstvé houby pro domácí i zahraniční spotřebitele

Společnost FUNGHI CZ je předním pěstitelem jedlých hub. Zaměřuje se na kompletní zpracování, od výroby přes balení až po distribuci. Žampiony, hlíva ústřičná nebo shiitake putují nejčastěji do maloobchodních a velkoobchodních řetězců. Česká houby jsou dodávány řetězcům ze střední Evropy. Objemy i rozsah poskytovaných služeb se přitom navyšuje každým rokem.

Firma každý rok vyprodukuje přes 2 000 tun jedlých hub. Ve velké míře pěstuje žampiony různých druhů. V nabídce naleznete žampiony zahradní, hnědé i portobello. Dalším produkovaným typem hub je hlíva ústřičná. K dispozici jsou i směsi nebo houby shiitake. Odběratel si vybere z několik způsobů balení a přípravy. Firma připraví žampiony volně ložené, ve vaničkách, nebo na plátky.

Pěstování hub pomocí moderní technologie

Hlíva ústřičná i žampiony jsou produkovány s využitím moderních technologií. Pěstují se v přetlakových plně klimatizovaných pěstebních kójích. Manipulace se substráty je mechanizovaná. Plodnice jsou okrajovány přímo při sběru a ihned se ukládají do prodejních obalů. Díky pokročilé technologii se eliminuje zbytečné překládání, které by zhoršovalo jakost hub.

Proto se houby ze Lhotky pyšní prémiovou bio kvalitou. Parametry klimatu jsou regulovány prostřednictvím počítače, který řídí například teplotu vzduchu, teplotu substrátu, relativní vlhkost vzduchu, rychlost proudění vzduchu a další parametry.

Žampiony, hlíva ústřičná i shiitake

Žampiony, hlíva ústřičná a další houby putují z pěstírny přímo na pulty obchodních řetězců u nás i v zahraničí. Houby od společnosti FUNGHI CZ jsou dodávány také pod privátními značkami ALBERT QUALITY, TESCO a dalšími. Kontaktujte společnost a na možnostech spolupráce a případném odběru hub se domluvte osobně.

Tato firma je označena jako dobrý kontakt

V ČEM JSME DOBŘÍ

• Největší český producent hub
• Dodáváme žampiony, hlívu ústřičnou a jiné houby
• Pěstování hub na ploše 9 800 m2
• Využití moderních pěstebních technologií a postupů
• Houby v BIO kvalitě pod značkami Česká kvalita a KLASA

TEMATICKÉ ČLÁNKY:

zavařené houby

Máte doma plno sesbíraných hub a nevíte co s nimi? Poradíme pár tipů na zavařování hub

Po vydatném dešti jste se vydali do lesa a nasbírali plný koš hub. Smaženic a sušených hub máte až nad hlavu a chcete vyzkoušet něco nového. Co takhle si houby zavařit a vychutnat si je později? Přinášíme vám…

celý článek >>
Sběr hub

Přivydělejte si výkupem hub. Kolik za ně dostanete?

Ačkoliv houbařům počasí zatím příliš nepřeje, příchod houbařských žní teprve očekáváme. Patříte mezi vášnivé houbaře a znáte místa, kde houby rostou? Pak jich možná nasbíráte tolik, že i po zpracování pro…

celý článek >>
houbová omáčka

Recepty z hub: skvělá houbová omáčka dvakrát jinak

Nasbírali jste si v lese spoustu hub a potřebujete je v kuchyni nějak upravit? Přinášíme skvělé recepty z hub, díky kterým vykouzlíte v kuchyni hotové zázraky. Výborná houbová omáčka s knedlíkem i hovězím masem…

celý článek >>
Spižírna

Zařizujeme spíž. Patří do rodinného domu i malého bytu

Zatímco starší generace si bydlení bez spižírny neumí představit, mladším ročníkům někdy přijde jako zbytečnost a neví si s ní rady. A to je velká škoda, protože dobře využitá špajzka ušetří spoustu času, ale…

celý článek >>
Kontakty

FUNGHI CZ, a.s.: pěstování a dodávka čerstvých hub, Lhotka (Bílovec)

Kontakt této firmy byl ověřen Kontakt této firmy byl ověřen Lhotka 33
743 01 Bílovec
+420 777 621 000