FUNGHI CZ, a.s.: pěstování a dodávka čerstvých hub, Lhotka (Bílovec)

Akciová společnost FUNGHI CZ se více než 20 let věnuje produkci a dodávce čerstvých hub. Je největším výrobcem hub v ČR, pyšní se pěstební plochou 9 800 m2. V současné době pěstuje především žampiony, dalšími produkovanými druhy jsou hlíva ústřičná a shiitake. Společnost dodává houby vysoké kvality pro české i zahraniční spotřebitele. Většina produkce je opatřena prestižními značkami Česká kvalita a KLASA.

Čerstvé houby pro domácí i zahraniční spotřebitele

Společnost FUNGHI CZ je předním pěstitelem jedlých hub. Zaměřuje se na kompletní zpracování, od výroby přes balení až po distribuci. Žampiony, hlíva ústřičná nebo shiitake putují nejčastěji do maloobchodních a velkoobchodních řetězců. Česká houby jsou dodávány řetězcům ze střední Evropy. Objemy i rozsah poskytovaných služeb se přitom navyšuje každým rokem.

Firma každý rok vyprodukuje přes 2 000 tun jedlých hub. Ve velké míře pěstuje žampiony různých druhů. V nabídce naleznete žampiony zahradní, hnědé i portobello. Dalším produkovaným typem hub je hlíva ústřičná. K dispozici jsou i směsi nebo houby shiitake. Odběratel si vybere z několik způsobů balení a přípravy. Firma připraví žampiony volně ložené, ve vaničkách, nebo na plátky.

Pěstování hub pomocí moderní technologie

Hlíva ústřičná i žampiony jsou produkovány s využitím moderních technologií. Pěstují se v přetlakových plně klimatizovaných pěstebních kójích. Manipulace se substráty je mechanizovaná. Plodnice jsou okrajovány přímo při sběru a ihned se ukládají do prodejních obalů. Díky pokročilé technologii se eliminuje zbytečné překládání, které by zhoršovalo jakost hub.

Proto se houby ze Lhotky pyšní prémiovou bio kvalitou. Parametry klimatu jsou regulovány prostřednictvím počítače, který řídí například teplotu vzduchu, teplotu substrátu, relativní vlhkost vzduchu, rychlost proudění vzduchu a další parametry.

Žampiony, hlíva ústřičná i shiitake

Žampiony, hlíva ústřičná a další houby putují z pěstírny přímo na pulty obchodních řetězců u nás i v zahraničí. Houby od společnosti FUNGHI CZ jsou dodávány také pod privátními značkami ALBERT QUALITY, TESCO a dalšími. Kontaktujte společnost a na možnostech spolupráce a případném odběru hub se domluvte osobně.

Tato firma je označena jako dobrý kontakt

V ČEM JSME DOBŘÍ

• Největší český producent hub
• Dodáváme žampiony, hlívu ústřičnou a jiné houby
• Pěstování hub na ploše 9 800 m2
• Využití moderních pěstebních technologií a postupů
• Houby v BIO kvalitě pod značkami Česká kvalita a KLASA