JUTA a.s.: výrobce produktů pro stavebnictví a zemědělství, Dvůr Králové nad Labem

Akciová společnost JUTA vyrábí široký sortiment produktů pro stavebnictví a zemědělství. Specializuje se na výrobu obalových materiálů, materiálů pro technické účely a umělých trávníků. Sídlo společnosti se nachází ve městě Dvůr Králové nad Labem, v současné době má celkem 14 výrobních závodů. Historie podniku sahá až do poloviny 19. století, kdy továrny v soukromém vlastnictví vyráběly příze, tkaniny, pytle i lana z přírodních materiálů.

Geotextilie a hydroizolační fólie

Jednou z oblastí výroby společnosti JUTA a.s. je geosyntetika. Firma vyrábí hydroizolační fólie, netkané i tkané geotextilie, drenážní rohože i přírodní protierozní sítě. Výrobky společnosti JUTA z měst Dvůr Králové nad Labem mají své využití v mnoha odvětvích. Používají se například při likvidaci tuhých i kapaných odpadů, jsou vhodné pro izolaci nádrží a hrází, kanálů, tunelů, pozemních komunikací, železnic, zemních i pozemních staveb a pro realizaci protierozních opatření.

Hydroizolační fólie na střechy a stěny

Společnost JUTA vyrábí hydroizolační fólie a membrány do střešních i fasádních systémů. Vyrábí doplňkové hydroizolační vrstvy, tedy podstřešní folie, které jsou vhodné pro všechny větrané šikmé střešní systémy. Hydroizolační vrstvy a větrozábrany jsou vhodné i pro veškeré větrané fasádní systémy. Chrání tepelnou izolaci před prachem, sněhem i zafoukaným deštěm. Vyrábí také parozábrany a parobrzdy do interiérů.

Obalové a technické materiály a další produkty

Akciová společnost JUTA se sídlem ve Dvoře Králové nad Labem vyrábí řadu dalších produktů. Patří mezi ně například obalové materiály a produkty pro oblast zemědělství. Dodává agrotextilie, motouzy, pytle, síťoviny na balení slámy, stínicí úplety či velkoobjemové vaky. Do oblasti vyráběných technických materiálů spadají například podkladové tkaniny a textilie pro kobercářský a automobilových průmysl. V neposlední řadě se společnost zaměřuje na výrobu umělých trávníků pro sportovní a dekorativní účely.

Tato firma je označena jako dobrý kontakt

V ČEM JSME DOBŘÍ

• Firma s tradicí od 19. století s provozem 14 výrobních závodů
• Kvalitní geotextilie a hydroizolační fólie
• Obalové materiály, technické materiály a výrobky pro zemědělství
• Výroba umělých trávníků