Karlovarské oplatky: výroba a prodej tradičních lázeňských oplatků, Karlovy Vary

Karlovarské oplatky jsou s lázeňským městem Karlovy Vary spojeny už řadu let. Podle dochovaných dokumentů se úspěšně vyrábí už od roku 1788, tenkrát ještě v rámci domácí produkce. Firma Karlovarské oplatky s.r.o. vyrábí originální lázeňské oplatky různých příchutí, velikostí i gramáží a zajišťuje distribuci do obchodů ve městě Karlovy Vary a okolí.

Karlovarské oplatky mají mnohaletou tradici

Společnost Karlovarské oplatky s.r.o. navazuje na mnohaletou tradici výroby lázeňských oplatků v lázeňském městě Karlovy Vary. První písemná zmínka o této pochoutce pochází z průvodce po Karlových Varech z roku 1788. V té době se však oplatky vyráběly doma, první skutečná oplatkárna vznikla až o 80 let později.

V 60. letech 19. století byla poptávka po lázeňských oplatkách velká, proto vznikla firma Karl Bayer, která vyráběla kvalitní oplatky oceňované i na světové výstavě v Paříži. Tuto tradiční karlovarskou pochoutku si můžete v téměř nezměněné podobě vychutnat i v dnešní době. Karlovarské oplatky jsou oblíbené mezi tuzemskými i zahraničními turisty. Pokud Karlovy Vary navštívíte, nezapomeňte si domů odvézt alespoň jedno balení, které vám bude připomínat příjemné chvíle strávené v tomto oblíbeném lázeňském městě.

Lázeňské oplatky různých příchutí, velikostí i gramáží

Společnost Karlovarské oplatky s.r.o. vyrábí v současné době lázeňské oplatky s označením CHZO, dále lázeňské trojhránky. Firma je také jediným vlastníkem ochranné známky na oplatky se značkou Karlsbader Oblaten. Veškeré produkty vyrábí v mnoha různých příchutích, velikostech i gramážích. Originální oplatky zakoupíte v mnoha obchodech v Karlových Varech i okolních městech.