Kovošrot Sušice se věnuje výkupu barevných kovů a slitin

Třídění odpadů nejen pomáhá životnímu prostředí, ale také si mohou lidé jeho prostřednictvím přivydělat. Staré železné konstrukce, barevné kovy, papír nebo slitiny zpracují ve společnosti Holub Kovošrot s. r. o. a pomohou ke zlepšení životního prostředí. Ekologickou likvidaci často volí majitelé ojetých aut či nepojízdných autovraků. Na území Klatovska se firma Holub Kovošrot s. r. o. řadí mezi přední zpracovatele kovošrotu.

Pro vozidlo s ukončenou životností představuje kovošrot jedinou možnost

Automobilové součástky obsahují mnoho nebezpečných látek, které představují hrozbu pro životní prostředí. Svévolné ničení a recyklace vozidel nemůže zůstat v rukou jejich majitelů, ale zákon ji svěřuje profesionálům, kteří se zabývají likvidací vozů a výkupem kovů. Zvláště Evropská legislativa přísně reguluje "recyklovatelnost" jednotlivých vozů, a to už při jejich výrobě. Téměř 95 % všech součástek každého auta je možné znovu využít.

Výkup kovů Sušice zpracovává také druhotné suroviny

Kromě kovů v kovošrotu Sušice vykupují také papír. Třídění odpadů se může vyplatit zvláště velkým organizacím, školám nebo obcím, které získávají velké množství surovin. I domácnosti mohou lehce nashromáždit potřebné množství kovů, které následně kovošrot zpracuje.

Třídění barevných kovů v kovošrotu Sušice provádějí zkušení pracovníci

Měď, hliník, mosaz, zinek, nikl, bronz, olovo nebo nerez přinášejí zákazníci k dalšímu zpracování v kovošrotu. Například železo se musí třídit podle tloušťky od několikamilimetrových kusů plechu až k silným železným nosníkům či tyčím. Veškeré suroviny se však musí ke zpracování přinášet očištěné od ostatních materiálů.