Najdeme vám tu správnou firmu.

Volejte 720 952 910

LIPKA, a.s.: občanské sdružení na pomoc zdravotně postiženým, Prostějov

Občanské sdružení LIPKA je neziskovou nestátní organizací. Zajišťuje pomoc osobám se zdravotním postižením. Sdružení poskytuje odbornou pomoc zdravotně postiženým již od roku 1992. V současné době provozuje denní stacionář, chráněné bydlení, dále terapeutickou dílnu a poskytuje i služby sociálního poradenství. Sídlo občanského sdružení naleznete v městě Prostějov. 

Denní stacionář pro děti, mládež a dospělé

Občanské sdružení LIPKA Prostějov provozuje denní stacionář pro děti, mládež a osoby se zdravotním postižením. Cílovou skupinou jsou osoby v nepříznivé sociální situaci, která je způsobená zdravotním postižením a jež způsobuje náročné začlenění do společnosti. Sociální služba denní stacionář je poskytována dětem od 4 let. Stacionář je součástí Centra denních služeb, které poskytuje ambulantní služby dětem, mládeži i dospělým. 

Hlavním cílem zařízení je pomoc zdravotně postiženým. Stacionář přispívá k rozšiřování individuálních dovedností uživatelů, zvyšuje sociální schopnosti a posiluje vhodné způsoby chování v různých životních situacích. Stacionář pro děti, mládež i dospělé zvyšuje odborné a osobní kompetence a současně rozšiřuje informovanost odborné i široké veřejnosti. 

Chráněná dílna, terapeutická dílna i poradenství

Sdružení LIPKA se zabývá také zajištěním činnosti chráněné dílny. Chráněná dílna provádí například opracování pryžových výrobků, montážní a komplentační práce, balící činnosti, praní, žehlení a další práce. Kromě toho provozuje i terapeutickou dílnu. V průběhu let realizovala řadu úspěšných projektů pro pomoc zdravotně postiženým, např. projekt „Mám kam jít“ a další.

 

Kontakty

LIPKA, a.s.: občanské sdružení na pomoc zdravotně postiženým, Prostějov

Kontakt této firmy byl ověřen Kontakt této firmy byl ověřen Tetín 1/1506
796 01 Prostějov
+420 582 360 295