Město Humpolec, okres Pelhřimov

Přibližně 23 kilometrů severozápadně od Jihlavy se nachází hezké město Humpolec, ve kterém v současné době žije přes 11 tisíc obyvatel. Město se do povědomí široké veřejnosti dostalo mimo jiné i díky fiktivní postavě Hliníkovi z filmu „Marečku, podejte mi pero!“. Pyšní se bohatou občanskou vybaveností a také řadou kulturních akcí a historických památek, které do města lákají mnoho turistů. Pro ty je v centru města Humpolec v provozu informační středisko, ve kterém se dozví veškeré potřebné informace.

Humpolec se pyšní bohatou občanskou vybaveností

Humpolec patří mezi moderní rychle se rozvíjející města s dobrou dopravní dostupností. Nachází se přibližně v polovině cesty po dálnici D1 mezi Prahou a Brnem. Město zřizuje mateřskou školu a dvě základní školy, nachází se zde také tři střední školy. V Humpolci se nachází velká sportovní hala a činné jsou mnohé sportovní spolky. K dispozici je veškerá potřebná občanská vybavenost, od obchodů přes zdravotnická zařízení až po restaurace a hospůdky.

Provoz informačního centra a kultura ve městě

Město vyniká bohatým kulturním a společenským životem. V Humpolci se nachází například Výstavní sál, muzeum vah, skanzen Zichpil, včelařský skanzen či muzeum historických vozidel. V centrum města se dále nachází informační centrum, které informuje turisty a návštěvníky města o zajímavých místech a pořádaných akcí. Pokud do Humpolce zavítáte, informační středisko rozhodně navštivte.

Významné památky a historické objekty ve městě Humpolec

A co kromě výše zmíněných muzeí navštívit? Při procházce města narazíte na celou řadu historických památek. Za zmínku stojí například kostely, židovská synagoga, Medova vila, pomník Tomáše G. Masaryka, štůly pod hradem Orlíkem či rýžoviště zlata Březinka.

Na nedaleké zřícenině hradu Orlík byla natočena pohádka Jak se budí princezny. Město Humpolec je obecně mezi filmovými tvůrci oblíbené, vznikly zde například filmy Dobří holubi se vracejí nebo Údolí krásných žab.

Tato firma je označena jako dobrý kontakt

V ČEM JSME DOBŘÍ

  • Moderní rychle se rozvíjející město v okrese Pelhřimov
  • Provoz informačního turistického centra
  • Řada historických památek, od kostelů po nedalekou zříceninu
  • Pořádání různých kulturních a společenských akcí
  • Provozování školských a zdravotnických služeb