Město Sedlčany: rozmanitá krajina a řada možností k rekreaci

Město Sedlčany leží na pravém břehu Vltavy přibližně 60 km jižně od Prahy. V průběhu roku se zde koná řada kulturních akcí a městské slavnosti Rosa, které rozhodně stojí za návštěvu. V současné době žije ve městě přibližně 7100 obyvatel. Sedlčany zaujmou svou krásnou rozmanitou krajinou, řadou zajímavých památek a pestrými možnostmi k rekreaci. Město Sedlčany se pyšní také husitskou tradicí, která je zachovávána každoročními slavnostmi.

Město Sedlčany vyniká bohatou občanskou vybaveností

Sedlčany patří mezi moderní města s dobrou občanskou vybaveností a skvělým zázemím pro návštěvníky i obyvatele. Ve městě se nachází nemocnice, ordinace, pošta, policie, mateřské i základní školy, gymnázium i učiliště.

Srdcem města Sedlčany je náměstí T. G. Masaryka. Najdete na něm i novou radnici a informační centrum, kde vám rádi doporučí zajímavá turisticky vyhledávaná místa a předají cenné informace. Kousek od náměstí se pak nachází nejstarší dochovaná stavba ve městě, a to kostel sv. Martina. V průběhu roku se zde koná řada městských slavností a kulturních akcí, které rozhodně stojí za návštěvu.

Pestré možnosti aktivní rekreace

Sedlčany jsou oblíbeným turisticky vyhledávaným místem. Turisty láká zejména krásná rozmanitá krajina, která nabízí řadu možností aktivní rekreace. Oblíbená je například vodní plocha Slapského jezera či více než 100 kilometrů značených cyklotras. Při poznávání města a okolí se můžete vydat po stopách barokních staveb na Sedlčansku, chráněných území, naučných stezek, přehradních nádrží a mnoha přírodních zajímavostí.