Mšenské Pískovce spol. s.r.o.: těžba a zpracování pískovce

Společnost Mšenské Pískovce spol. s.r.o. se zaměřuje na těžbu a zpracování přírodního pískovce. Dodává surové i opracované pískovcové bloky, zahradní dlažbu, kamenné lavice nebo fontány. Firma sídlí v obci Mšené-lázně v okresu Litoměřice. Hlavní náplní činnosti je zakázková výroba, což umožňuje reagovat na aktuální přání a potřeby klientů. Pískovec pochází z lomu Brožova skála, který je proslulý svou kvalitou a dlouhou historií.

Kvalitní těžba pískovce v lomu Brožova skála

Těžba pískovce probíhá v lomu Brožova skála, a to již od 14. století. Pískovec z tohoto lomu byl použitý například na úpravy pražského hradu. O tom svědčí jeho kvalita a dlouhodobá tradice. Oblíbený pískovec se poté využívá jako vhodná surovina pro většinu ručně i strojově opracovávaných kamenických výrobků, ale také zejména pro sochařské práce. Oblíbená je také pískovcová dlažba a další kamenné výrobky.

Pískovcové bloky pro sochařská díla

Společnost také těží pomocí vysokotlakového vodního zařízení pískovcové bloky, které jsou určeny hlavně k sochařským dílům. Ze skalní stěny lze vyříznout jakýkoliv tvar. Tato metoda je šetrná k surovině, ale také k životnímu prostředí, a co více, nenarušuje strukturu samotného kamene. Mšenský pískovec je proto jedním z nejvhodnějších surovin pro obnovu památek.

Nádherná pískovcová dlažba i fontány a lavice

Mšenský pískovec je materiál s velmi širokou škálou využití. Pískovcová dlažba vypadá skvostně. V posledních letech se těžba pískovce uplatňuje hlavně v zahradní architektuře jako nádherný doplněk pro dotvoření jedinečného stylu. Objednat na zakázku si můžete pítka, kamenné lavice, zahradní dlažbu nebo fontány.