Obec Bystrá nad Jizerou: vesnice v blízkosti turistických oblastí v Podkrkonoší

Bystrá nad Jizerou je obec v Podkrkonoší, která leží v nadmořské výšce 468 metrů. V současné době žije v obci přibližně 120 obyvatel. Vesnice se pyšní krásnými výhledy na hřebeny Krkonoš i na Ještěd. Přibližně 8 km od obce se nachází město Semily, krajské město Liberec je pak vzdálené cca 42 km. V okolí obce se nachází řada turisticky vyhledávaných oblastí, obec samotná se pak pyšní bohatým kulturním a spolkovým životem.

Obec Bystrá nad Jizerou nadchne milovníky přírody

Obec Bystrá nad Jizerou je členem svazku obcí Mikroregionu Pojizeří a pyšní se krásnou přírodou, která ji obklopuje. Z místních kopců jsou překrásné výhledy na Krkonoše, Ještěd, Kozákov i Strážník. V okolí obce se nachází řada turistických cílů, například Bozkovské jeskyně, Český ráj, melafyrový vrch Strážník či bysterský dřevěný most, který se nachází přímo v obci.

Jedná se o unikátní most věšadlového typu, který byl vytvořen již v roce 1922 a je kulturní památkou zapsanou v ústředním seznamu památek v ČR. Jedná se o jediný funkční i existují most svého druhu v Evropě. V obci Bystrá nad Jizerou pak najdete řadu podkrkonošských chalup z 19. století. Některé jsou stále obydlené, jiné se využívají jako objekty k rekreaci.

Bohatý kulturní i společenský život v obci

Obec Bystrá nad Jizerou vyniká i přes nevelký počet obyvatel bohatým kulturním a společenským životem. O společenské dění se aktivně starají spolky Sbor dobrovolných hasičů a Tělovýchovná jednotka Bystrá nad Jizerou. Každoročně připravují plesy, dětské dny a karnevaly, divadelní představení, pálení čarodějnic, fotbalové soutěže, hasičské soutěže a další akce.