Obec Chocnějovice: vesnice s historií a zajímavými památkami, okres Mladá Boleslav

Přibližně 19 kilometrů od okresního města Mladá Boleslav se rozkládá obec Chocnějovice, ve které v současné době žije přibližně 430 obyvatel. Součástí obce je také několik dalších částí, a to Buřínsko, Sovenice, Rostkov, Ouč, Buda a Drahotice. Obec provozuje místní knihovnu. Obec vyniká kulturou a zajímavými místy ve vsi i okolí. V bývalé budově školy v Sovenicích je v provozu Dětské centrum Sovenička.

Občanská vybavenost v obci Chocnějovice

Obec Chocnějovice se nachází 19 km od okresního města Mladá Boleslav, kam řada obyvatel dojíždí za prací. Přibližně 6 km severně se nachází město Mnichovo Hradiště. První písemná zmínka o obci pochází již z roku 1322. V obci se nachází například obecní knihovna, která je v provozu vždy každou první a druhou sobotu v měsíci od 16:00 do 18:00 hodin. Knihovna se nachází také v obci Ouč.

V obci je činný Sbor dobrovolných hasičů Chocnějovice. V provozu je místní pohostinství, obec pořádá v průběhu roku několik kulturních akcí. Vyhledávaná je také organizace Dětské centrum Sovenička, která sídlí v bývalé budově školy v Sovenicích. V obci je k dispozici víceúčelové hřiště.

Zajímavá místa v obci a okolí

V obci a okolí se nachází celá řada zajímavých míst, které rozhodně stojí za návštěvu. V severozápadní části vesnice leží kostel svatého Havla, který pravděpodobně pochází z 15. století. Výlet si určitě udělejte do okresního města Mladá Boleslav, do Mnichova Hradiště, Turnova nebo Bělé pod Bezdězem.