Obec Člunek, okres Jindřichův Hradec

Město Jindřichův Hradec a jeho okolí je známé pro krásnou přírodu a řadu turisticky zajímavých míst. Důkazem toho je obec Člunek, která se nachází přibližně 9 km jihovýchodně od okresního města. V okolí obce převládají krásné lesy a rybníky. Obec má mnohaletou historii, která sahá až do 15. století. V současné době žije v obci 470 obyvatel, místními částmi jsou Kunějov a Lomy. Člunek je součástí přírodního parku Česká Kanada.

Obec Člunek – vesnice uprostřed krásné přírody

Pokud si chcete vychutnat krásu místního kraje, obec Člunek rozhodně navštivte. Vesnice středověkého původu je součástí přírodního parku Česká Kanada, který je známý pro svou historickou úzkokolejnou železniční trať. Obec patří také do přírodní rezervace Krvavý a Kačležský rybník. Oblastí vede dobře značená cyklistická trasa směrem k rybníku Klikovský, ve kterém se můžete osvěžit během horkých letních dnů. Cyklistická trasa dále pokračuje přes Kaproun na Zvůli.

Zajímavé památky a turistická místa v obci a okolí

Vzhledem ke své bohaté historii se přímo v obci nachází hned několik zajímavých historických památek. Patří mezi ně například kaple v Lomech a Kunějově nebo kostel v Člunku z roku 1787. V obci se dochovaly významné objekty lidové architektury, mezi které patří cenné historické usedlosti z období selského stavebního baroka.

Pokud se vydáte na výlety po okolí, nenechte si ujít zmiňovaný Jindřichův Hradec, ve kterém se nachází například hrad či poutavé historické centrum. Jen půl hodiny autem z obce to budete mít do CHKO Třeboňsko nebo do Telče, jehož historické jádro je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.