Obec Hynčice: malebná vesnice v okrese Náchod

Obec Hynčice se nachází v západní části Broumovského výběžku. Leží při železniční trati a silnice z Meziměstí do Broumova při řece Stěnavě. V současné době žije v obci přibližně 200 obyvatel. V celé historii byla vždy nejmenší obcí Broumovska. I přesto se jedná o turisticky vyhledávanou rekreační oblast. Především díky dobrému dopravnímu spojení je obec ideální výchozí pozicí pro cyklistické i pěší výlety do okolí.

Obec Hynčice poskytne kvalitní zázemí obyvatelům i turistům

Ať už do obce Hynčice a okolí Broumovského výběžku vyrážíte na výlet, nebo zde žijete, můžete se spolehnout na kvalitní služby a zázemí. Ve vsi je v provozu obecní knihovna a činné jsou také místní spolky – dobrovolní hasiči a Český svaz žen. Obec Hynčice se snaží vyjít vstříc všem rekreantům a turistům, proto nabízí možnost jednoduchého cenově dostupného ubytování.

Turistická ubytovna Hynčice se nachází přibližně 150 metrů od vlakové zastávky a 100 metrů od zastávky autobusu. Je vybavena dvoulůžkovými, třílůžkovými i čtyřlůžkovými pokoji a kuchyňkou. Cena za ubytování je pouhých 200 Kč za osobu za noc. V přízemí ubytovny se nachází pohostinství.

Zajímavé turistické cíle

Na co všechno se můžete při návštěvě obce Hynčice těšit? V blízkosti vesnice se nachází například Ruprechtický špičák, Broumovský klášter, Broumovské stěny s chatou Hvězda či oblíbené Adršpašsko-teplické skály. Obec Hynčice je také skvělým výchozím bodem pro výlety do Polska. Obcí prochází červená turistická trasa a dvě cyklotrasy.