Obec Podbrdy: vesnice pod svahy brdských lesů, okres Beroun

Přibližně 14 km od okresního města Beroun se nachází malá obec Podbrdy, ve které v současné době žije přibližně 210 obyvatel. Obec leží pod svahy brdských lesů, díky tomu je obklopena krásnou přírodou. Obec leží v nadmořské výšce 350 metrů nad mořem a rozprostírá se na území o výměře necelých 3,78 km2. I přes svou malou rozlohu i počet obyvatel se vesnice pyšní bohatým kulturním a společenským životem, který se zde odehrává v průběhu celého roku.

Obec Podbrdy: vesnice v okolí podbrdských lesů

Obec Podbrdy leží v bezprostřední blízkosti podbrdských lesů v okrese Beroun. Díky tomu je ideálním výchozím bodem pro poznávání okolních krás přírody. Obcí prochází cyklostezka i modrá turistická stezka, po které se můžete vydat přímo do lesů.

V lesech se nachází celá řada tras, které jsou upravované a dobře značené. Nachází se zde také naučné stezky. Navštivte obec a užijte si jedinečnou atmosféru. Zajímavostí je také nepoužívaná a nepřístupná protiletadlová raketová základna, která láká alespoň na pohled řadu příznivců vojenské techniky.

Bohatý kulturní a společenský program v obci Podbrdy

I když v obci žije jen přibližně 210 obyvatel, vyniká bohatým kulturním a společenským životem. V průběhu celého roku se zde koná řada akcí, které jsou oblíbené zejména mezi občany obce a okolních vesnic. Tradiční jsou například hasičské závody, karneval, vítání občánků, dětský den a další akce. Obec se nachází jen 14 km od okresního města Beroun, které je tak dobře přístupné a kam se mohou občané poměrně snadno dostat za prací.