PAPco, s.r.o.: ultrazvukové zkoušky a další metody pro nedestruktivní testování materiálů

Obchodní a poradenská společnost PAPco, s.r.o. se věnuje různým metodám nedestruktivního testování materiálů. Defektoskopické firmy a útvary kontrol ve výrobních firmách mají k dispozici nejmodernější sortiment spotřebního materiálu, přístrojů a ostatních technologických zařízení. Firma se zaměřuje na ultrazvukové zkoušky, rentgenové zkoušky a penetrační zkoušky.

Rentgenové zkoušky pro kontrolu strojírenských výrobků

Rentgenové paprsky se v průmyslu často používají na zkontrolování těžko přístupných míst na stavbách nebo rafinériích. Zákazníci mohou mít k dispozici přenosný digitální snímač nebo celé radioskopické systémy, které dokáží rychle zobrazit požadovaný materiál a jeho případné vady. Většina firem také používá rentgenové zkoušky (digitální radiografii) s využitím paměťových fólií a filmů, které umožní zachycení s maximálním rozlišením.

Penetrační zkoušky zjistí míru pórovitosti materiálu i jeho trhliny

K indikaci prasklin, trhlin nebo pórů na povrchu materiálů se využívají většinou červeně zbarvené penetrační prostředky. Vyznačují se vyšší citlivostí, a to díky použití fluorescenčních penetračních materiálů, které ukáží vadu pod UV světlem jako žlutozelenou skvrnu na tmavém podkladu vývojky. Pro zrychlení penetrační zkoušky při sériové výrobě se doporučuje použití penetrační linky, ve které se tyto metody kombinují.

Plošné vady materiálů odhalí nejlépe ultrazvukové zkoušky

Metoda ultrazvukových zkoušek dovoluje zkoumání vnitřních i vnějších vad materiálů bez jejich poškození. Akustické vlnění pod slyšitelnou hranicí prochází bez problémů kovy a poskytuje kontrolorovi přesnou představu o struktuře hmoty. K rychlé a přesné kontrole slouží přenosné ultrazvukové defektoskopy.

Tato firma je označena jako dobrý kontakt

V ČEM JSME DOBŘÍ

  • Různé metody včetně magnetických zkoušek a zkoušek vířivými proudy
  • Veškerá technologie se vyrábí v přenosných a rychle použitelných modelech
  • Detekce trhlin nebo prasklin ve výrobcích bez jejich poškození
  • Spolupráce se zahraničními společnostmi v oblasti nedestruktivního testování
  • Přesné zobrazovací metody konkrétních vad materiálu

TEMATICKÉ ČLÁNKY:

Alfa Test Steel, s.r.o.: nedestruktivní testování materiálů, Brno

Společnost Alfa Test Steel, s.r.o. se sídlem v Brně se od roku 1995 specializuje na testování materiálů. Provádí nedestruktivní testování s využitím různých moderních postupů. Zaměřuje se především na…

celý článek >>
Kontakty

PAPco, s.r.o.: ultrazvukové zkoušky a další metody pro nedestruktivní testování materiálů

Kontakt této firmy byl ověřen Kontakt této firmy byl ověřen Litvínovská 609/3
190 00 Praha 9
+420 222 500 101