Pivovar HOLBA, a.s.: výroba piva a exkurze pivovaru, Hanušovice

Rádi si pochutnáte na tradičním českém pivu, které se vyrábí podle původních receptur? Pak jistě znáte i pivo Holba, které se vaří v Hanušovicích již od roku 1874. Pivo je připravováno z horské vody z vlastního pramene, z chmele od tradičních dodavatelů z Tršicka a ze sladu z vybraných moravských ječmenů. Holba si získala přízeň mnoha milovníků piva a svou jedinečnou chutí oslní také vás. Na pivu z hanušovického pivovaru si pochutnáte v mnoha hospodách a restauracích po celé republice

Holba – ryzí pivo z hor

Historie pivovarnictví v Hanušovicích sahá až do roku 1874. Tehdy zde sládek Josef Müllschitzký založil na svou dobu moderní pivovar. Produkce hanušovického pivovaru měla vzestupnou tendenci i v meziválečném období. Kvalitu svého piva si pivovar udržel i během druhé světové války, a to i přes nedostatek surovin. Samostatná společnost Pivovar Holba a.s. vznikla v roce 1996 a je dceřinou společností PMS Přerov společně s pivovary Zubr a Litovel.

Pivovar klade důraz na použití kvalitních surovin od místních dodavatelů a dodržuje původní recepturu, díky které si pivo zachovává svou typickou chuť už desítky let. V pivovaru se připravuje řada druhů piv, zmiňme například Horskou 10, Šerák, Premium, Polotmavou 11, Keprník, Kvasničák či Horské byliny.

Exkurze pivovaru i provoz e-shopu

Pokud vás historie piva a jeho proces výroby zajímá, navštivte exkurzi pivovaru v Hanušovicích. Pro zahraniční návštěvníky máme k dispozici texty exkurze v AJ, NJ a PL nebo si skupiny musí zajistit tlumočníka. V Hanušovicích se nachází také Pivovarské muzeum, kde si prohlídnete řadu historických exponátů, nástrojů a zařízení, které se při výrobě piva používaly. Pivovar Holba provozuje e-shop, kde si zakoupíte sklenice, reklamní předměty nebo oblečení.