Jste také Dobrý kontakt pro internetové uživatele?
logo tes
obr_27-609-226

Inženýring a technická podpora pro jadernou energetiku

Česká inženýrská společnost TES s.r.o. se od roku 1992 specializuje na inženýring a technickou podporu zejména v oblasti jaderné energetiky. Služby poskytuje například energetické společnosti ČEZ, partnerům i zahraničním zákazníkům. Svou činností podporuje bezpečnost provozu na jaderných elektrárnách Temelín a Dukovany.

TES s.r.o.: inženýrské služby a technická podpora v oblasti jaderné energetiky

Na počátku 90. let vznikla společnost TES s.r.o. skupinou jaderných expertů, kteří dříve pracovali na stavbě a spuštění českých a slovenských jaderných elektráren. V počátcích působení se společnost zaměřovala především na testování energetických systémů, portfolio se však během dalších dvou dekád rozrostlo o mnoho dalších služeb. Dnes se firma se sídlem v Třebíči zaměřuje na komplexní inženýrské služby (inženýring) a technickou podporu v oblasti jaderné energetiky.

Zlepšování bezpečnosti jaderných elektráren

Společnost TES je spolehlivým dodavatelem energetické bezpečnosti pro ČEZ a mnohé další firmy. Svou činností výrazně podporuje bezpečnost provozu jaderných elektráren v ČR, SR, ale také v Rusku a dalších zemích. Jako vedoucí členové konsorcií získali bohaté zkušenosti v oblasti řízení projektů a inženýringu. Firma spolupracovala například na projektech TACIS řízených Evropskou komisí. Stejně tak se účastnila na projektech organizovaných Ministerstvem obchodu a průmyslu ČR.

I když je hlavní doménou společnosti jaderná energetika, tým odborníků dokáže vyvíjet i aplikace pro fosilní energetické zdroje i další průmyslová odvětví. Jednou z poskytovaných služeb jsou výpočtové analýzy a jaderná bezpečnost.

Rozsah služeb v oblasti inženýringu a technické podpory

Společnost TES zajistí například termohydraulické výpočty, havarijní předpisy, CFD výpočty, 3D modelování či zpracování bezpečnostních zpráv. Dále zajistí technickou podporu při spouštění energetických celků. Firma disponuje odborníky, kteří se mimo jiné podíleli na spouštění JE Jaslovské Bohunice, Dukovany, Temelín i mnoha nejaderných zdrojů. Firma nabízí také implementaci monitorovacích a diagnostických systémů, inženýrskou podporu či technickou podporu jaderného dozoru.