Radka Zahradníková: pozlacování a restaurování uměleckých předmětů, Plzeň

Firma Radky Zahradníkové se specializuje na opravu a renovace historického nábytku. Nemusíte vyhazovat zašlý starožitný nábytek z půdy, stačí obnovit jeho zašlou krásu tradičním restaurováním. Firma se sídlem v Plzni pokrývá širokou škálu umělecko-řemeslných prací ve spolupráci s dalšími umělci pro dosažení co nejpreciznějšího výsledku.

Obnova historického nábytku a církevních mobiliářů

Umělecké řemeslo dokáže navrátit zašlou krásu starému mobiliáři, nábytku nebo dekoracím. Díky pečlivému restaurování je zachována původní ráz nábytku s použitím tradičních technologií zlacení, pozlacení nebo kašírování povrchů. Firma Radky Zahradníkové restauruje celé interiéry i jednotlivé kusy nábytku.

Pozlacování a restaurování ve spolupráci s výtvarnými umělci

Radka Zahradníková se zabývá restaurováním církevních mobiliářů a historického nábytku. Při renovaci vychází požadavků klienta a z možností opravy dochovaných částí nábytku. Hlavní náplní řemeslné práce je zlacení a pozlacování uměleckých předmětů plátkovými kovy – zlatem nebo stříbrem. Zlacení lze využít na různé materiály od dřeva, štuku, sádry až po kov nebo lišty. Z církevního mobiliáře firma renovuje nejčastěji kříže, kostelní makovice a rámy obrazů.

Součástí restaurování jsou povrchové úpravy a lakování pro delší životnost povrchů. V případě výraznějšího poškození předmětů se chybějící části modelují nebo dekorují podle dochovaných vzorů. O uměleckou hodnotu díla se postarají zkušení řemeslníci, kteří při renovacích spolupracují s výtvarníky a dalšími umělci pro dokonalý výsledek.