Rybářství Kolář: chov a prodej ryb, odbahňování rybníků a prodej krmiva, Vysočina

Rybářství Kolář navazuje na mnohaletou tradici rybářství v kraji Vysočina. V současné době udržuje kolem 150 rybníků, které tvoří přibližně 800 ha vodní plochy. Rybářství se zaměřuje na chov a prodej ryb, každým rokem odchová průměrně 450 tun. Nabídku kapra v období jarních a podzimních výlovů rozšiřuje také o další druhy – amura, lína, candáta, sumce, štiku či tolstolobika. Rybářství dále chová v průběhu celého roku ryby lososovité, mezi které patří pstruh duhový, pstruh potoční nebo siven americký. Ryby je možné zakoupit jak v živé, tak kuchané podobě pro přímé zpracování.

Rybářství Kolář se v oblasti rybníkářství pohybuje již řadu let, proto nabízí také odborné poradenské služby související s vodoprávní problematikou. V neposlední řadě se věnuje odbahňování rybníků a prodeji krmiv pro ryby.

Rybářství Kolář obhospodařuje na 150 rybníků

Rybářství Kolář obhospodařuje v souladu s tradicemi přibližně 150 rybníků na Vysočině. Na rybnících hospodaří 2 rybniční střediska, která sídlí v Křižanově a v Náměšti nad Oslavou. Rybářství Kolář má ve vlastnictví 3 rybníky vyhlášené přírodními památkami a 4 rybníky jsou součástí CHKO. 

V obhospodařovaných lokalitách spolupracuje s ochranáři přírody a usiluje o zachování a zlepšení podmínek pro rozvoj chráněných biotopů.

Chov a prodej ryb – kaprů, sivenů, pstruhů a dalších

Hlavní oblastí zájmu rybářství je chov a prodej ryb. V průběhu celého roku nabízí lososovité druhy ryb, tedy siveny a pstruhy. Od jarních výlovů, které začínají přibližně v březnu, až do konce roku pak nabízí kapry. Každý obhospodařovaný rybník má jinou obsádku ryb, proto se věnují i chovu sezónních ryb – amurů, línů, štik, candátů, sumců či tolstolobiků. Rybářství prodává také násadové ryby, a to především kapry a štiky. 

Ryby z Vysočiny jsou zárukou kvality

Chcete si koupit rybu, na které si opravdu pochutnáte? Rybářství Kolář vás určitě nezklame. Lososovité ryby jsou chovány na říční vodě, která sebou přináší i část přirozené potravy a dokrmovány jsou kvalitními krmivy z Dánska. Výhodou stálého přítoku a odtoku říční vody spočívá v přiblížení se podmínkám welfare (přirozené prostředí) lososovitých ryb. Díky této technologii chovu, mají ryby z Rybářství Kolář jemnou a pružnou svalovinu s příjemnou vůní, bez bahenních příměsí. Tyto ryby jsou právem oceněny značkami Klasa, Český výrobek a Top delikatesa.

Ryby si můžete koupit živé i naporcované. Ve zpracovně ve Velkém Meziříčí ryby vykuchají, naporcují a připraví k další úpravě. Rybářství Kolář také nabízí odborné poradenství v oblasti vodoprávní problematiky. Poskytuje i doplňkové služby, jakými jsou odbahňování rybníků, rekonstrukce či výstavby nových rybníků. V současné době provozuje rybářství několik poboček – pstruhařství v Ujčově, zpracovnu a sádky lososovitých ryb ve Velkém Meziříčí a rybníkářská střediska s prodejem v Náměšti nad Oslavou a Křižanově.

Tato firma je označena jako dobrý kontakt

V ČEM JSME DOBŘÍ

• Poctivý chov sladkovodních ryb, sezónních i celoročních
• Obhospodařování rybníků v kraji Vysočina
• Možnost nákupu živých ryb i naporcovaných a vykuchaných
• Odborné poradenství, odbahňování rybníků i rekonstrukce a výstavby
• Ryby jsou oceněny značkami Klasa, Český výrobek či Top delikatesa