Staré Město: turisticky oblíbená obec nedaleko Králického Sněžníku

Na území České republiky se nachází 8 obcí se jménem Staré Město. Jen jedno se však nachází v bezprostřední blízkosti hor. Staré Město leží na severu Moravy mezi Králickým Sněžníkem, Rychlebskými horami a Hrubým Jeseníkem. Nádherné přírodní scenérie přitahují každý rok tisíce turistů, kteří se vydávají po údolních stezkách a navštěvují vyhlídkové skály.

O obci Staré Město pod Sněžníkem

V obci Staré Město pod Sněžníkem žije v současné době kolem 1700 obyvatel. Město bylo založeno ve druhé polovině 13. století, tehdy pod jménem Goldek. Dnešní pojmenování Staré Město se začalo používat až během 15. století. Obec vyniká dobrou dopravní dostupností. Do Starého Města se dostanete vlakem lokální dráhou ze stanice Hanušovice, která leží na trati Olomouc – Jeseník.

Do obce vede také silnice z Hanušovic, která vede nádherným údolím říčky Krupé. Další silnice vede z městečka Branná. Díky lokalitě uprostřed malebné přírody je Staré Město pod Sněžníkem vyhledávanou turistickou oblastí. Na náměstí se nachází turistické infocentrum, kde si můžete vyzvednout propagační materiály, zakoupit upomínkové předměty a zjistit důležité informace o možnostech turistického vyžití.

Staré Město – ideální lokalita pro rekreaci

Staré Město pod Sněžníkem je svým okolím hodnoceno jako nejvhodnější oblast pro rekreaci a turistiku v zachovalých horských podmínkách. V okolí města se nachází mnoho rozsáhlých volných svahů, jedinečných přírodních scenérií, horských panoramat, vyhlídkových skal i údolních stezek. Lokalita je oblíbeným místem i během zimního období, protože nabízí nespočet příležitostí pro lyžování. V okolí se nachází také velké množství běžeckých stop uprostřed krásné přírody. Při návštěvě Starého Města si nenechte ujít Staroměstskou pevnostní oblast či vyhlídku z radniční věže.

Zajímavé památky v obci

Přímo v obci Staré Město pod Sněžníkem se nachází hned několik historických památek, které stojí za navštívení. Patří mezi ně například pozdně renesanční kostel sv. Anny z roku 1608. Zajímavá je také radnice se zmiňovanou vyhlídkou. Na náměstí se nachází zajímavá kašna s Neptunem z 19. století. V obci je řada starých domů v různých architektonických stylech – barokním, empírovém i klasicistním.

Tato firma je označena jako dobrý kontakt

V ČEM JSME DOBŘÍ

• Obec obklopená horami a přírodními scenériemi
• Na náměstí se nachází turistické informační centrum
• Ideální lokalita pro rekreaci v létě i zimě
• Zajímavé historické objekty přímo v obci