Domovní telefony s moderními funkcemi pro komfortní bydlení


Domovní telefony mají v dnešní době už řadu funkcí. Pořiďte si třeba domovní telefon s videokamerou.

Domovní telefony byly ve své době něčím, co symbolizovalo moderní dům. Nejnovější technologie určená k dennímu použití bývala neobvyklým doplňkem. V dnešní době je však už zcela běžným doplňkem. Domovní telefony v současné době ale umí mnohem více, než jen zjistit, kdo je před dveřmi. Patří ke spolehlivému zabezpečení domova.

 

Bez systémů domovních telefonů se neobejdou hlavně bytové domy, často se však využívají i u rodinných domů, administrativních budov, kanceláří, případně skladů. Základní provedení vždy zahrnuje vnitřní stanici a venkovní tlačítkový panel. Současné domovní telefony ale nabízí mnohem více.

Domovní telefony – součást zabezpečení

Ačkoliv sami o sobě dům nikterak nezajistí, pro pocit bezpečí jsou rozhodně vhodné. V případě propracovanějších typů pak mohou být součástí i kamery s přenosem a jednoduše tak uvidíte prostor kolem dveří či vrat. Opomenout nelze ani hledisko komfortu – umožní propojené otevírání dveří nebo bran (tzv. bzučák) nebo otevření zvenčí pomocí kódu. Většinou je také možné telefon rozšířit jako interkom, případně jej propojit s alarmem.

Požadavky na domovní telefony

Zvuk

Jak z venkovního reproduktoru, tak doma ze sluchátka nesmí hlas přehlušit šum, případně jakékoliv další nežádoucí zvuky. Kromě srozumitelnosti je důležitá i vhodná hlasitost, která se však dá většinou regulovat dle potřeby. Dobře tak poslouží i nedoslýchavým seniorům, u jejich domků by měly být telefony instalovány v každém případě.

Kvalitní provedení

Nejen dobrá viditelnost jmenovek a odolné provedení tlačítek, ale také úprava proti rozmarům počasí u venkovního mantinelu je nezbytná. Při výběru se tak zaměřte na pevnost a způsob propracování jednotlivých spojů.
Možnost rozšíření: nejlevnější varianty nelze doplnit o další příslušenství nebo není možno napojit je na stávající bezpečnostní systém. Proto si zjišťujte i tento fakt.

Další funkce

Funkce diskrétního hovoru, případně využití jako interkom.

Fotolia_39221020_XS 

Domovní videotelefony

Jedná se o moderní variantu, kdy přístroj v interiéru disponuje menší obrazovkou, na níž se přenáší záznam z jedné či více kamer umístěných dle potřeby u dveří, vrat či branky. Nejedná se o žádné náročné zařízení, což znamená, že nepatří do kategorie nedosažitelných. Moderní videotelefony dokonce umožňují přenos na mobilní telefon. Kvalita obrazu není nikterak závratná, ovšem jako bezpečnostní prvek se hodí i taková – v případě potřeby jej lze také zaznamenávat a archivovat.

Jako praktická vychytávka se potom jeví funkce fotografování - při každém stisknutí zvonku pořídí kamera automaticky několik snímků, a vy se tak dozvíte, kdo se snažil dozvonit  době vaší nepřítomnosti.
Pomocí panelu doma pak můžete třeba i ovládat venkovní osvělení, podsvícení schodiště nebo odemykání a zamykání brány. 

publikováno: 12. 6. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.