PR článek

Domy v exekuci prodáte i bez dražby


domy v exekuci

Prodej domů v exekuci představuje nejběžnější způsob umoření dluhové pasti. Banky většinou požadují při větších úvěrech adekvátní zástavu, kterou nejčastěji bývá jakákoliv nemovitost. Vinou neočekávaných nepříjemností, nemoci či ztráty zaměstnání, dlužník přestane úvěr splácet a exekutor záhy klepe na dveře. Prodej nemovitosti bývá jedinou alternativou. Exekutor bude na prodej naléhat nebo zorganizuje dražbu domu.

Dražba domu nezajití nejvyšší obnos, prodej svépomocí má větší výnosy

Jelikož prodej domů v exekuci s sebou přináší mnohé problémy pro kupující i pro samotné prodávající a exekutory, bývá cena nemovitosti většinou nižší než obvyklá tržní hodnota nemovitosti. Exekutor je ze zákona povinen nemovitost nabízet minimálně za dvě třetiny její skutečné hodnoty. Vliv také mohou mít ostatní okolnosti, jako jsou například poloha nemovitosti, její skutečný stav či atraktivita, ale při nabízení na realitním trhu se většinou přihlásí více zájemců, což navyšuje výslednou cenu. Naopak dražeb se obecně účastní méně potenciálních kupců a cena se nevyšplhá moc vysoko.

Prodej domů v exekuci nezajistí jejich majitelům potřebný obnos k pokrytí dluhů

V krajní situaci, kterou exekuce bez pochyb je, by měli lidé zachovat chladnou hlavu a snažit se vytěžit maximum při prodeji domu. Abyste získali co nejvyšší cenu za dům, musíte najít vhodného kupce. Zkušení realitní makléři vám pomohou vyhledat ho rychle, a navíc zorganizují celou transakci. V realitní kanceláři PATREAL navíc poskytují pomoc zadluženým majitelům nemovitostí, kterým poskytují bezúročný úvěr. V praxi to znamená, že za majitele dluh zaplatí a podej nemovitosti uskuteční později s maximálním výnosem. Tato varianta představuje nejrychlejší řešení krizové situace, přičemž do 24 hodin budete mít po finančních problémech.

Součástí služeb společnosti PATREAL je i právní a dluhové poradenství

Prodej nemovitosti tomu správnému kupci většinou zabere až několik měsíců, a proto zvažte domluvu s realitní kanceláří, která je ochotná se za vás u exekutora či u bankovního domu zaručit. Tyto operace však závisí na vstřícném přístupu banky i samotného exekutora. Jelikož na nemovitosti vázne tzv. zástava, není její majitel oprávněn s ní nakládat podle svého uvážení, ale musí požádat o souhlas banky nebo samotného pověřeného exekutora. Pokud se jedná o prodej pod záštitou renomované realitní kanceláře, jakou je například PATREAL, většina exekutorů k této variantě přivolí. Dražba přináší nepříjemnosti pro všechny strany a včasný prodej přinese vyšší zisk.

 

publikováno: 13. 9. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.