Dřevěné žaluzie umocní dojem z každého interiéru


Fotolia_54891596_XS

Přestože v poslední době vládnou všem magazínům a interiérovým tipům chladné stylizace, stále existují tací, kteří upřednostňují teplo domova, příjemnou atmosféru a materiály a barvy, které budí o něco příjemnější dojem. Každou místnost dokáže zútulnit dřevo, které nemusí mít jen podobu podlahy nebo obkladů zdí. Dřevěné žaluzie jsou nenápadné, o to ale stylovější.

 

Dřevo do moderních interiérů rozhodně patří. Dá se kombinovat s jakýmkoliv stylem a tvoří tak doplněk, se kterým nemůžete šlápnout vedle. Právě třeba žaluzie mohou posloužit jak u hi-tech stylů, které díky tomu dostanou nádech hřejivého domova, tak i venkovského zařízení, kde budou pověstnou třešničkou na dortu.

Dřevo s nádechem moderny

Dřevěné žaluzie jsou zpracovány pomocí nejnovějších techologií, a tak kromě perfektních užitých vlastností vynikají také svým vzhledem. Matnou nebo lesklou úprava povrchu to nekončí, dřevěné žaluzie lze pořídit v mnoha barvách a odstínech. I tak se největšími zájmu těší standardní hnědá barva ve světlé, tmavé či mahagonové. Vyplatí se sjednotit odstín s barvou nábytku nebo podlahy.

Jednotlivé lamely mohou mít rozdílnou šířku, avšak upřednostňovány jsou širší, než užší. Jednak lépe vyniknou a jednak se i snáze udržují. Existují ve variantě horizontálních i vertikálních, takže zvolený materiál v žádném ohledu zájemce neomezuje.

Jaké dřevo?

Volba dekoru a výběr barvy záleží na preferencích každého – evropské dřevo ničím nepřekvapí, avšak existují mnohé zajímavější a exotičtější varianty (ačkoliv například dřevo borovice se nejčastěj využívá pro natírání a barevné přizpůsobování lamel). Oblíbené jsou žaluzie z amerického dřeva – jilmu nebo lípy, afrických druhů (například vrby Abachi) nebo bambusu či raminu. Už mnohokrát bylo na Chytrém-bydlení zmiňováno dřevo teak a nebude chybět ani tady – patří mezi to nejodolnější, a proto má využití i zde.

Fotolia_55505299_XS 

Kam dřevěné žaluzie nepatří

Dřevěné žaluzie se však nedají použít všude. Samy o sobě, působením vlastní hmotnosti, se časem mírně prohnou, což ale nijak neubírá jejich funkčnosti, i když je deformace na pohled zřejmá. Kroucení vlivem vlhkosti už ale vadí – lamela se neprohne přirozeným způsobem, ale ve více místech, a tak přestane plnit svou úlohu.

Proto není vhodné instalovat tento druh stínidel do koupelen, do prostorů s bazény a další místa s vysokou vlhkostí. Do exteriéru se pak už zase vyrábí speciální druh.

Ovládání dřevěných žaluzií je stejné, jako u jiných druhů: šňůrka je stylová, avšak lze využít i motoru, spínače, kliky, ale i dálkového ovládání. Dřevěné žaluzie působí luxusně, jsou odolné a v závislosti na použitém typu dřeva mohou být i odolné vůči ohni. Pokud tedy zvažujete různé varianty interiérového stínění oken, pak dřevěné žaluzie za to rozhodně stojí.

publikováno: 9. 1. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.