Elastická podlaha – velký trend nových interiérů


vzornik elastických podlah

V posledních měsících se rozrůstá trend pořizovat si podlahové krytiny bez PVC a dalších chemických látek, které nejsou zrovna zdraví prospěšné. Na trhu se stále častěji objevují ekologické elastické podlahy, které jsou vyrobeny z bio polyuretanu a jsou dostupné v různých dekorech a provedeních. Elastická podlaha si postupně získává své pevné místo na trhu a zájem o ni roste. Jak elastická podlaha vyniká ve srovnání s dalšími podlahovými krytinami a jaké jsou její výhody a nevýhody? Právě na to se zaměříme.

Ekologické elastické podlahy neobsahují nebezpečné látky

Při výběru podlahových krytin dnes není důležitá jen cena, vlastnosti a vzhled, ale také vliv na životní prostředí a zdraví. Moderní domácnosti se snaží být ekologické a v interiérech nechtějí používat výrobky s obsahem chemických zdraví škodlivých látek.

Takové jsou však podlahy z PVC, které jsou velmi rozšířené. Alternativním řešením jsou elastické podlahy, které mají podobné vlastnosti jako podlahy z PVC, ale neobsahují žádné těkavé látky. Vyrábí se z různých materiálů podle typu výrobce, nejčastěji z bio polyuretanu. Narazíte také na elastické podlahy z čistých termoplastických polymerů či minerálů.

Pokládka podlahy

Elastická podlaha je odolná a neklouže

Kromě toho, že jsou ekologické elastické podlahy zdravotně nezávadné, vynikají také svými vlastnostmi. Vzhledem i parametry se podobají těm nejkvalitnějším PVC podlahám. V první řadě se snadno udržují, stačí je omýt vodou se saponátem a zmizí z nich třeba i stopy po propiskách.

Velkou výhodou těchto podlahových krytin je, že při kontaktu s bosou nohou nekloužou ani nestudí. Jsou opatřené antistatickou a antibakteriální úpravou, jsou odolné vůči UV záření a jsou voděodolné. Díky těmto vlastnostem jsou elastické podlahy vhodné do všech interiérových prostor.

Ekologické podlahové krytiny se hodí do každého interiéru

Nejčastěji se používají do obývacích a dětských pokojů, mohou se však také používat v kuchyních, koupelnáchči toaletách. Díky své odolnosti nachází uplatnění i v komerčních a průmyslových prostorách. Díky moderním technologiím potisku věrně imitují vzhled dřeva a jiných materiálů. Výběr různých dekorů je opravdu rozsáhlý, takže si vybere každý podle svých preferencí.

elastická podlaha v ložnici

Jak jsou na tom dnešní PVC podlahy?

Elastické podlahy se začaly vyrábět jako zdravá a ekologická alternativaPVC podlahám.I tak ale dnešní moderní vinylové podlahové krytiny nepředstavují pro jejich uživatele žádné velké riziko, pokud ovšem vyberou vhodný výrobek. Technologie výroby PVC podlah se během více než 10 let posunula a zpřísnily se i legislativní požadavky.

Z moderních PVC podlah se tak těkavé látky rozhodně nesmí samovolně uvolňovat. Pokud se rozhodnete pro pořízení kvalitní vinylové podlahy, měla by být certifikovaná a vyrobena z netoxických změkčovadel. Doporučujeme však vyhýbat se těm nejlevnějším výrobkům od no-name výrobců bez patřičných atestů, které jsou sice cenově dostupné, ale mohou ohrozit vaše zdraví.

Můžeme předpokládat, že rozvoj a obliba elastických ekologických podlah stále poroste. Zájem o zdravé bydlení a ekologii je velkým trendem, elastické podlahy navíc splňují veškeré přísné požadavky na vzhled i vlastnosti podlahové krytiny. Jsou tak ideální volbou do nových i rekonstruovaných bytů i domů a je možné je používat i v kombinaci s podlahovým topením.

Určitě si nenechte ujít naše další články, které se věnují problematice podlah a podlahových krytin:

publikováno: 14. 2. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.