Extravagantní koupelna: skleněná vana i umyvadlo


Skleněné umývadlo už není v koupelnách ničím výjimečným. Vysoce estetický kus vybavení je příjemnou

Sklo se v interiérovém designu využívá jako jeden z nejvíce efektních materiálů. Pojí se s ním samé pozitivní přívlastky – je elegantní, budí dojem luxusu, místnostem dodává vzdušnost, oplývá krásou a křehkostí. Při použití pro denně exponovaná místa je kladem i celkem snadná údržba. V koupelnách není jeho využití zrovna časté, což ale neznamená, že tam nepatří.

 

 

Ze skla se nejčastěji vyrábí poličky, vanové a sprchové stěny a jednotlivé prvky na koupelnovém nábytku. Ovšem taková skleněná vana s umyvadlem, to už je o něčem jiném. Extravagance a výjimečnost však vyžaduje řádnou dávku odvahy.

Skleněná vana

V případě skleněných van se povětšinou jedná o designové kousky, a tak je potřeba počítat s tím, že si za takovou záležitost připlatíte. Netradiční vany se kromě celoskleněného provedení vyrábí také v kombinaci s dalšími materiály: spodní část či kratší mohou být z neprůhledného materiálu. Skleněná vana bude připomínat klenot v koupelně – skleněný design je totiž prvotřídní. Dobře působí ostré i oblé křivky.
Obavy o bezpečnost nejsou na místě – používá se sklo o síle 15 – 20 milimetrů, což je dostatečné pro dané účely.
A jestli si říkáte, že byste se ve vaně s čirého skla cítili nesví, jsou tu i další možnosti: používá se také mléčné, pískované sklo, neprůhledné nebo barevné.

Skleněné umyvadlo

Rozšířenější jsou skleněná umyvadla, jež se kromě hotelových koupelen postupně dostávají i do domácností. Na trhu je proto mnohem širší nabídka, než je tomu u van, a ani ceny nejsou nikterak závratné. Nejčastěji se setkáte s neprůhledným sklem, ovšem třeba i u průhledného existuje řada dekorů a efektů (např. popraskání či geometrické tvary).

                                                                             Foto: http://prizmastudio.com 

Údržba skleněných prvků

Sklo pro použité v koupelně by mělo mít speciální úpravu povrchu. Protože je namáhané, nezbytností je úprava proti poškrábání. Čistění se nemusíte obávat. Důležitá je pravidelnost, ale to by měla být samozřejmost u každé koupelny a každého materiálu v ní použitého. V současnosti se sklo do koupelen opatřuje vrstvou, jenž zamezuje zasychání kapek a vytváření stop a map po stékající vodě. Na čištění už tedy postačí použít jen vodu s čistícím prostředkem a příměsí leštící složky.

Skleněná vana i umyvadlo působí opravdu originálně a snadno s nimi docílíte dojmu designové koupelny. Dokonalý dojem snadno umocníte s pomocí osvětlení, zejména LED pásků, které umístíte k okrajům či pod samotné nádoby. A nezapomeňte přizpůsobit i výběr baterie, aby byl efekt perfektní.

publikováno: 21. 6. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.