Glamour styl bydlení: netradiční kombinace s puncem luxusu


Glamour styl bydlení

Žádný ze stylů bydlení nedosahuje takového lesku a luxusního vzhledu jako glamour. Interiér zařízený v noblesním stylu pozvedne celé bydlení na zcela novou úroveň. Hýčkejte se v pohodlí a záři glamour stylu jako hvězdy hollywoodských filmů. Doplňte svůj interiér lesklými prvky nebo starožitnostmi a budete se cítit jako v zámku.   

Glamour styl – půvab z 18. století

Glamour styl je v první řadě spjatý s luxusní módou a elegancí pocházející od Francouzek. Noblesa a atmosféra dokonalosti je obsažena i v samotném názvu. Glamour v přesné překladu znamená přitažlivost, původ či okouzlení. Historie stylu sahá až daleko do konce 18. století, kde se začal ve Francii projevovat zejména v módě. Noblesa a lesk dokonalosti se postupně přesunula do Spojených států a byla v oblibě hollywoodských hvězd a filmové smetánky.

Glamour styl dnes

Glamour styl se však znovu vrací a objevuje se nejen v módě, ale také ve fotografii a v interiérech. Přineste do svého bydlení nádech noblesy díky glamour stylu bydlení. Inspirací mohou být hollywoodské filmy z první poloviny 20. století nebo opulentní záře ve stylu Velkého Gatsbyho. V glamour stylu bydlení můžete popustit uzdu své kreativitě, odvaze a originalitě.

Čím více lesku, tím více glamour styl

Oslnivá krása spojená s leskem, třpytem a nádechem luxusu, ale podložená jednoduchými minimalistickými prvky jemných barev. Glamour styl bydlení nemusí nutně znamenat nejdražší nábytek a co největší zdobnost. V případě glamour stylu je dovoleno prakticky vše a nemusíte se bát kombinovat i neslučitelné. Ovšem všeho s mírou. Pro dosažení glamour stylu lze spojit výrazné prvky s minimalismem pro dosažení hvězdného dojmu. Velmi rychle se taky může stát, že z dojmu luxusu se stane přeplácaný, kýčovitý interiér.

Jak si zařídit byt v duchu glamour stylu bydlení?

 • Buďte originální

 • Využívejte různé vzory, potisky a textury

 • Nebojte se tapet

 • Doplňte interiér samete

 • Pořiďte skleněné a křišťálové nádobí, doplňky nebo lustr

 • Použijte exotické dřevo

 • Pracujte s různými textiliemi

Třpyt, lesk a luxusní materiály

Hlavním znakem glamour stylu bydlení je bez pochyby lesk, třpyt a luxus. Použijte luxusní materiály – křišťál, exotické dřevo či samet. Do glamour stylu můžete zakomponovat i zajímavý starožitný nábytek, který oživí jakoukoliv místnost. Právě jeden originální jedinečný kus nábytku dokáže nudnou místnost proměnit v dechberoucí skvost. Vhodně rozmístěné zdobné prvky nábytku v kombinaci s čistotou tvarů a minimalismem zbytku pokoje dokáží jednoduše dodat luxusní vzhled.

Nebojte se netradičního kusu nábytku

Jedinečný dokonalý kus nábytku určuje charakter celé místnosti. Originální sedací souprava ozvláštní interiér a zajistí nádech noblesy. Rozmanitost glamour stylu dává při zařizování volnou ruku. Oslnivý efekt může zajistit moderní prvek jedinečného tvaru i starožitný kus odkazující na bohatě zdobný styl baroka či rokoka. 

Glamour styl bydlení rozhodně neubírá na pohodlí. Měkký čalouněný nábytek s pestrým vzorem se spoustou načechraných polštářů je nezbytností. Využijte kontrastu kovových studených ploch a měkkého nábytku pro dosažení pohodlí v glamour stylu. Překvapivou kombinaci vytvoříte spojením moderních tvarů s masivním, nadčasovým nábytkem.

Glamour styl

Doplňte svůj interiér zachovalými starožitnostmi.

Stěny s tapetami

Pokud si netroufáte na výrazný kus nábytku, který může rychle zevšednit, zvolte tapety. Moderní tapety jsou skvělým a jednoduchým způsobem, jak dodat interiéru špetku z glamour stylu. Použijte výrazné vzory v tlumených barvách nebo naopak kontrast ke zbytku interiéru. Pro optimální výsledek je ideální zvolit pro tapetu jen jednu stěnu nebo její část, aby pokoj nepůsobil přeplácaně.

Kovové barvy dodají lesk a luxusní vzhled

Luxusní vzhled vyjadřují výrazné barvy, například fuchsiová, burgundy nebo temně hnědá až černá v podobě lesklého, něžného sametu nebo kovu. Naopak pro zjemnění a světlé tóny glamour stylu jsou určené krémové romantické tóny se zlatými a stříbrnými akcenty. Lesk a třpyt je žádoucí, proto mají výsostné postavení v barevné škále kovové odstíny zlata a stříbra. V kombinaci se sytými odstíny temně červené, lahvově zelené nebo purpurové docílíte hvězdného výsledku.

Nešetřete s výraznými třpytivými doplňky

Pro glamour styl bydlení jsou typické výrazné doplňky interiéru. Ty zdánlivě nejméně důležité věci mají nakonec v interiéru glamour bydlení nejdůležitější slovo. Nebojte se využít jedinečných kusů, které mohou být zároveň funkční. Křišťálové vázy dodají místnosti luxusní vzhled a potřebný lesk. Zrcadlo s ozdobným rámem opticky zvětší místnost a vyváží tmavé tóny. Doplňky a dekorace jsou hlavním pilířem, obyčejným místnostem dodají žádoucí punc lehkého luxusu. 

Nebojte se třpytivých doplňků, jejichž lesk zdůrazníte pomocí kontrastu matných povrchů. Polštáře s pestrobarevným textilním vzorem nebo saténové přehozy jsou příjemné na dotek a zároveň stylové. Vysoké vázy a láhve originálních tvarů mohou být skvělým oživujícím prvkem na komodě, poličce či stolu. Čerstvé květiny navíc budí žádoucí kontrast studeného kovu a jemných živých květů. 

Žádaného lesku dosáhnete také pomocí zrcadel. Zdobné zrcadlo na zdi opticky zvětší prostor i pomocí lesklého, kovového rámu, který dodá punc luxusu. Sklo a zrcadlové plochy můžete využít i na stolech či skříních.

Osvětlení rozzáří celý interiér

Temné barvy a kovový lesk je potřeba náležitě nasvítit. Glamour styl není temným, ale naopak zářivým stylem, proto nesmí chybět výrazné lustry nebo alespoň zdobná velká lampa. Pompézní křišťálový lustr je typickou dominantou glamour interiérů, který rozzáří celou místnost.

Glamour bydlení

Nebojte se honosných lustrů.

Typické prvky glamour stylu:

 • zdobná zrcadla

 • starožitný nábytek

 • křišťálové vázy

 • výrazná křesla

 • pompézní lustry a osvětlení

Vzory, tvary a netradiční kombinace

Pro dosažení glamour stylu ale nemusíte vždy sahat hluboko do peněženky. Pokud nemáte odvahu na masivní kusy nábytku nebo pompézní lustry, glamour stylu bydlení můžete dosáhnout i jinak. Oprašte starožitný nábytek nebo zkombinujte pestré vzory a materiály. Glamour styl bydlení má mnoho podob, od sofistikovaného, jemného přes tmavý tajemný interiér. Svou pozornost upoutá na první pohled. Žijte jako elegantní Francouzka nebo dekadentní hvězdy minulého století!

publikováno: 1. 5. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.