Grafosklo – působivý materiál do interiéru


palmTree1

Moderní a unikátní – přesně tak se hovoří o grafosklu. Jak název napovídá, jedná se o sklo s grafickým motivem či látkou, jenž se zapouští dovnitř.  V interiérech se používá jako funkční doplněk se stylovým vzhledem. Využít jej můžete v kuchyni, jako mezistěnu, případně jako výplň dveří.

 

Grafosklo se vyrábí z bezpečného kaleného skla a nejlépe sedí do světlých, vzdušných místností. Motiv může být jakýkoliv, stejně jako barva – proto záleží jen na vašem vkusu a stylu, do nějž budete celkový vzhled ladit, protože prvky z grafoskla snadno přizpůsobíte.

Co je grafosklo

Tento materiál se stal hitem teprve nedávno. Vybírat můžete ze dvou variant, kdy jsou obě bezpečné a stejně kvalitní.

  • Jednovrstvé sklo: najde využití především v kuchyni ve formě obkladových panelů. Ty nemusí být tolik pevné a odolné, protože jako podporu mají zeď. Skládají se ze skla, motivu a bezpečnostní fólie.
  • Sendvičové sklo:  skládá se ze tří vrstev a využívá se pro všechny ostatní účely: jako sklo do dveří nebo zástěna. Aby byly skleněné prvky co nejbezpečnější, jedná seo kalené sklo. Bezpečnostní folie je navíc po obou stranách textilu či fólie s grafikou.

Pro různé účely je určena rozdílná tloušťka skla. Tam, kde není opora, například ve zmiňovaných posuvných dveřích, budou panely nejsilnější – sendvičové sklo zde může mít nejméně 10 milimetrů, nejsilnější má potom tloušťku 16 milimetrů. Musíte ale počítat, že za kus grafoskla v interiéru si docela připlatíte: cena jednoho metru čtverečního se totiž pohybuje kolem pěti tisíc korun.

Praktické využití grafoskla

V kuchyni
Motiv na grafosklo vyberte tak, aby ladil se zbytkem kuchyně. Může se jednat o malé abstraktní prvky, přechody barev nebo dokonce i fotografie. Grafosklem můžete najhradit i klasické keramické obkladačky. 
Jediným momentem, kdy hospodyňky nad grafosklem nešťastně vzdechnou bývá v okamžiku čištění – uvidíte na něm totiž každou kapku.

graphic-film-crescents (1) 

Mezi místnostmi jako zástěny
Moderní prostředek pro oddělení prostoru si žádá trendy materiál. Kromě výše zmíněných motivů se často objevují motivy, jenž mají grafiku jen z části a zbytek je tvořen tradičním průhledným sklem. Využít je lze nejen jako oddělení obývacího pokoje s jídelnou a kuchyní, ale objevit se mohou také v koupelně nebo i v kanceláři. Vždy vytvoří skvělý dojem.

Dveře s grafosklem
Nejčastěji se grafosklo objevuje právě u dveří – jednokřídlých, dvoukřídlých, posuvných i otočných. Barevný design v kombinaci se zajímavými zárubněmi a kováním mohou být ústředním prvkem každého interiéru.

Grafosklo sice stojí daleko více, než tradiční materiály, ovšem výsledek za to stojí. Originálně řešený prostor díky tomu budete zbožňovat.

 

publikováno: 27. 11. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.