Hydromasážní vana – luxus, který můžete mít doma i vy


Hydromasážní vana

Horká koupel přináší po náročném dni odpočinek těla i duše. Pokud se příjemně teplá voda zkombinuje s vířivými tryskami, které tělo prokrví a namasírují, jsou relaxační i léčebné účinky mnohem výraznější. Zatímco v minulosti byly hydromasážní vany doménou lázní nebo rehabilitačních center, díky pestré nabídce na trhu můžete mít vanu s tryskami doma i vy. Uvolňující masáž si můžete užívat třeba i každý den. Víte, jak působí hydromasáž na lidské tělo, jaké druhy hydromasážních van existují a podle jakých parametrů je vybírat?

Hydromasážní vana uklidňuje, regeneruje i léčí

Ať už si chcete po náročném dni odpočinout, nebo jen rozhýbat ztuhlé tělo, hydromasážní vana vám dobře poslouží. Správnou kombinací síly a rozmístění trysek společně s ideální teplotou vody prokrvíte orgány i tkáně a promasírujete a zregenerujete ztuhlé svalstvo. Díky různým programům víření si užijete příjemnou zklidňující masáž zad, krku, páteře nebo kloubů. Pravidelná hydromasáž má pozitivní vliv na celý pohybový aparát a v případě zdravotních problémů i léčí. Hydromasážní vany jsou vhodné pro děti, dospělé, seniory i hendikepované.

Používání hydromasážní vany pomáhá při relaxaci a zklidnění těla. Pokud jste ve stresu, trpíte nespavostí nebo jste psychicky vyčerpaní, určitě oceníte vodní masáž. Moderní vany nabízejí široké spektrum dodatečných funkcí, jako je barevné podsvícení vody. Díky němu je vodní masáž důležitou součástí chromoterapie (léčby světlem). Tato alternativní metoda posílí váš organismus, zmírňuje stres a navodí příjemnou atmosféru klidu.
Pokud si vanu s masážními tryskami pořídíte do svého domu, z koupelny se stane místo odpočinku a relaxace. Na pár desítek minut zapomenete na starosti všedního dne a dobijete se energií.

Hydromasážní vana Alcaplast

Jak hydromasážní vanu vybírat

Při výběru hydromasážní vany je zapotřebí zvážit celou řadu parametrů a funkcí. Vybírejte podle tvaru a velikosti vzhledem k prostoru, kde bude vana umístěna. Zaměřte se také na jednotlivé funkce, které nabízí. Moderní hydromasážní vany umožňují volbu z několika programů, díky čemuž si vyberete typ masáže podle svých preferencí. Pokud budete chtít umístit vanu v exteriéru, musíte si vybrat ze speciálních modelů navržených pro venkovní použití.

Výběr vany podle masážního systému

Pokud pořízení hydromasážní vany zvažujete, měli byste se zamyslet, o jaký masážní systém máte zájem.

  • mírně cenově dostupnější možností je pořízení perličkové vany. Perličkový masážní systém se umísťuje na dno vany a skládá se z řady trysek, které využívají proudění vzduchu a vodu rozviřují. Perličková masáž má spíše relaxační účinky.
  • druhou, výrazně účinnější variantou jsou hydromasážní systémy, které využívají intenzivního proudění vody skrze trysky umístěné i po stranách a v bocích vany. Dochází tak ke kvalitní masáži jednotlivých partií těla. Při pravidelném využívání se zvyšuje krevní oběh, vnitřní orgány a svaly se lépe prokrvují, a masáž tak blahodárně působí na celý pohybový aparát.

Pokud naopak máte zájem jen o masážní systém, který byste si nechali namontovat do stávající vany, můžete se setkat s nepříjemnými komplikacemi. V kratší vaně budete spíš sedět, bude vám zima na ramena a hydromasáž si moc nevychutnáte.

Nezapomeňte na systém napouštění a odtoku

Aby byl potenciál vany s tryskami plně využit, musí být její součástí i speciálně navržený sifon, který se od běžného vanového sifonu liší svou konstrukcí. Sifon pro hydromasážní vanu je důležitý jak u van s napouštěním přepadem, tak i vodovodních baterií. Sifon pro hydromasážní vanu má zabudovaný mechanismus, který při otevření výpusti současně otevře i ventily, kterými může snadno odtéct zbytková voda z hydromasážního systému. Nedochází tak k zadržování vody ve vaně, ale ani v masážních tryskách.

Kromě napouštění z vodovodní baterie je stále oblíbenější napouštění přepadem, tedy přímo z prostoru vany. Je však nutné si uvědomit, že hydromasážní vana s napouštěním přepadem musí být vybavena sifonem, upraveným pro takový způsob napouštění. Sifon je vybaven přípojkou na vodu a umožňuje snadné ovládání napouštění.

Hydromasážní vany vyžadují kvalitní sifon od ověřeného výrobce

Pokud se rozhodnete pro pořízení hydromasážní vany, vybírejte pouze výrobky od osvědčených dodavatelů, kteří vám s volbou konkrétního modelu poradí. Stejný postup lze jen doporučit i u výběru nejvhodnějšího sifonu. Obraťte se na odborníky, na jejichž pomoc se můžete spolehnout. Pracovníci společnosti Alcaplast, jedničky na trhu sanitární techniky, vám rádi poradí s výběrem nejvhodnějšího sifonu pro vaši novou hydromasážní vanu.

publikováno: 21. 9. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.