I garážová vrata se podílí na ochraně majetku


Garážová vrata mohou významně napomoci k ochraně vašeho majetku. Existuje několik základních typů ga

Sekční garážová vrata jsou jednou z několika možností, jak zabezpečit majetek, a snížit tak riziko jeho ztráty na minimum. Rozsáhlá nabídka trhu je navíc garancí, že garážová vrata budou nejen funkční, ale také svým vzhledem vhodná do stylu jakéhokoliv exteriéru. Sekční garážová vrata totiž můžete vybírat nejen dle vybavení, co ovlivňuje jejich konečnou kvalitu, ale například i dle barevného profilu či typu jednotlivých součástí.

Garážová vrata jsou trhem širokým, firem, které se zabývají výrobou, dodávkou, prodejem či montáží vrat je celá řada. Z jejich údajů také vyplývá, že sekční garážová vrata jsou zákazníky velmi žádaná. Pokud o nich tedy uvažujete i vy, můžete si sekční vrata vybrat z nabízených standardních rozměrů, nebo si je nechat vyrobit na míru. To ocení všichni, jejichž garáž je atypických rozměrů.

Na jakém principu sekční garážová vrata pracují?

Konstrukce tohoto typu vrat je tvořena panely (sekcemi) nejčastěji z lamel, povětšinou širokých okolo 5 cm. Dané sekce jsou vzájemně propojeny speciálními panty, aby se při pohybu nerozpadly. Sekční vrata otvírají a zavírají garáž díky kolejnicovému systému, po kterém jednotlivé panely zajíždějí (v případě otevírání) ke stropu, a to tak, aby garážová vrata nikterak nezasahovala do prostoru. Celá konstrukce vrat je ke stropu vytahována pomocí ocelových lanek. Jak už bylo napsáno výše, garážová vrata je možné vybírat i podle designu, u sekčních to je především vzhled jednotlivých panelů (sekcí) - mohou být například:

  • s kazetovým vzorem
  • s lamelovým prolisem
  • bez prolisu

Rozhodování, jaká garážová vrata pořídit, může ovlivnit i možnost ovládání, to může být prováděno ručně pomocí kliky, ale samozřejmě také automaticky - s pohonem. Některá garážová vrata dovolují, aby byl v případě potřeby motor doinstalován později, takže ho nemusíte řešit hned od začátku. Takové ovládání je samozřejmě velmi pohodlné, protože je tak možné otevřít sekční vrata s předstihem, když zrovna ke garáži přijíždíte. Nemusíte tak vůbec vystupovat z auta nebo čekat, až se garážová vrata otevřou.

Výhody/nevýhody:

+ dobré izolační vlastnosti
+ vysoká míra zabezpečení
+ univerzálnost

- vyšší pořizovací náklady
- u garáží s nízkým stropem mohou překážet
- uvnitř garáže je celá konstrukce viditelná

Za sekční vrata si připlatíte

I když jsou tato garážová vrata velmi komfortní a hodí se pro většinu tuzemských garáží, mají přece jen některé nevýhody, jednou z těch výrazných je fakt, že sekční garážová vrata nepatří zrovna k těm nejlevnějším. Nejlacinější sekční vrata jsou samozřejmě manuálně ovládané a nezateplené – od cca 13 000 Kč. Sekční vrata s dálkovým ovládáním pořídíte zhruba od 16 000 Kč. Máte-li zájem o zateplenou verzi, ale zvládnete garážová vrata ovládat ručně, tak se připravte na to, že si z rozpočtu vezmete okolo 16 000 Kč. Nejvybavenější sekční vrata, tedy se zateplením a s pohonem ovládání, vás vyjdou na minimálně 20 000 Kč.

Orientační ceny platí pro standardně vyhledávané rozměry – šířka 2400 mm a výška od 1800 mm do 2200 mm. Ceny se také odvíjí od kvality použitého materiálu, ale také v souvislosti s referencemi výrobce. Toho byste si před nákupem měli ověřit. Odborníci navíc doporučují vyhnout se čínským výrobkům, které jsou ze zkušeností poruchové a nekvalitní.

Sekční garážová vrata jsou velmi žádaná, protože skvěle vypadají a jsou snadno dostupná. Nejsou však jediným typem, kterým lze garáž uzavřít. Garážová vrata mohou být i rolovací nebo například výklopná. Výběr proto odvíjejte zejména od vlastních požadavků a možností. I když jsou sekční vrata oblíbená, nemusí to nutně znamenat, že budou vhodná i pro vás.

 

publikováno: 12. 8. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.