Jak na vnitřní zastínění oken v nájemním bytě?


zastínění oken v nájemním bytě

Praktické zastínění je potřebné v každém domku nebo bytě. Možností, jak si zajistit soukromí a bezpečí, zamezit vniknutí chladného vzduchu a průvanu či oslepujících slunečních paprsků, je samozřejmě více. V nájemním bytě však nemůžeme příliš vymýšlet a už vůbec ne napevno přivrtávat venkovní žaluzie. Je třeba volit spíše montáž rolety bez vrtání nebo se zaměřit na jiné jednoduché vnitřní zastínění oken. Poradíme vám, jak na to!

Druhy látkového stínění oken a jejich přednosti

Výhody vnitřního stínění oken jsou nesporné. Rychlá a snadná montáž bez vrtání, různé typy látkového stínění v pestrobarevných odstínech, které si můžete vybrat sami na základě celkového ladění interiéru a vlastního vkusu. Pro případ nájemního bytu je to ideální, po vystěhování vám rolety, či jiný druh stínění, zůstanou a můžete si je snadno přenést do vašeho nového domova. Montáž rolet bez vrtání je snadná a upevnění není trvalé.

Kromě rolet můžete samozřejmě volit také látkové plisé, posuvné japonské stěny, horizontální látkové žaluzie nebo klidně i docela obyčejné záclony a závěsy, které si jednoduše čas od času vyperete a znovu pověsíte.

 

zastínění oken látkové rolety bez vrtání


Látkové rolety bez vrtání snadno a rychle

Oblíbeným způsobem vnitřního stínění oken jsou však látkové rolety, které umožňují různé způsoby uchycení a velkou variabilitu designu. Látkové rolety jsou k dostání ve všemožných barevných odstínech a velikostech. Jejich velkou výhodou je snadné uchycení bez vrtání do okenního rámu, protože montáž rolet s vrtáním si v nájemním bytě rozhodně nemůžete bez souhlasu majitele dovolit. Látkové rolety bez vrtání se dají snadno ovládat pomocí řetízku a brzdy, navíc ani řetízek není potřeba fixovat do navrtaného okenního držáčku.

Látkové rolety bez vrtání, které dokonalé padnou vašemu oknu jako nový kabátek, velmi snadno obléknete, tedy nainstalujete pomocí závěsů na okno. Výhodou rolet bez vrtání je zastínění oken před prvními silnými slunečními paprsky, které se již začínají ukazovat i brzy na jaře. Samozřejmostí je i ochrana před zvědavými sousedy a zajištění intimity a bezpečí. Okenní rolety také můžete snadno vyměnit za jiný typ vnitřního zastínění oken.

Látkové rolety na míru pro den i noc

Důležité také je správně si změřit okno pro jednoduchou a nenáročnou instalaci látkových rolet. Návod na vyměření a montáž rolety bez vrtání vám poskytne každá firma, která rolety nabízí. Budete tak mít všechny potřebné informace ke zcela nenáročné a jednoduché práci, kterou zvládne úplně každý. Látkové rolety na míru umožňují vybrat si materiál a barvu dle vlastního vkusu. Můžete si také zkombinovat dva různé materiály a vzory v případě duo rolet, které umožňují střídání různého typu průsvitnosti látky.

 Látkové rolety den a noc duo umožňují různou míru průsvitnosti denního světla.

Výhodou je zvolit si jiné rolety na den a jiné na noc. Právě různé druhy průsvitných či neprůsvitných látek vám umožní střídavě a zcela variabilně regulovat sluneční záření přes den, nebo si vychutnat pocit útulnosti a bezpečí večer při vnitřním umělém osvětlení. I romantické večery pod lampou vyžadují správné zastínění a dokonale padnoucí rolety na míru s líbivým designem. 

publikováno: 18. 1. 2021
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.