Jak odstranit starou dálniční známku


číštění skla známka

Čeká vás výměna staré dálniční známky za novou? Pak se budete muset pustit do odstranění původní nálepky. Majitelé osobních automobilů nám jistě potvrdí, že odstranit starou nálepku je často mnohem náročnější, než se na první pohled zdá. To platí obzvláště v případě, kdy byla nálepka nalepena s maximální pečlivostí a na čelním skle byla celý rok. Přečtěte si, jak ji odstranit během pár vteřin a co udělat pro to, aby šla nová známka další rok bez problémů dolů.

DÁLE NA TÉMA: DÁLNIČNÍ ZNÁMKA 2020

Pořiďte si škrabku na dálniční kupóny

Dálniční kupóny jdou z čelního skla dolů poměrně těžko. To ví i výrobci autodoplňků a příslušenství, kteří za tímto účelem vyrábí speciální škrabky na dálniční kupóny. Mají ideální rozměry a hrany ostré tak, aby se dala nálepka odstranit i bez rizika poškrábání skla. Stačí pár tahů a po staré nálepce nebude ani památky. Pořídíte je na benzinových pumpách nebo u prodejců s autodoplňky a příslušenstvím.

Škrabka na sklokeramickou desku

Dalším užitečným pomocníkem, který vám odstraňování dálničních kupónu usnadní, je škrabka určená pro čištění sklokeramických varných desek. Pořídíte ji v domácích potřebách za pár korun a využijete ji i při údržbě vaší kuchyně. Funguje podobně jako speciální škrabka na nálepky – stačí pár tahů a nálepku snadno strhnete.

Žiletka – pozor na poškrábání skla!

Mezi majiteli osobních automobilů je obzvláště rozšířené odstraňování starých kupónů pomocí žiletky. Díky ostré hraně je odstranění pevně přilepeného kuponu otázkou pár vteřin, při neopatrné manipulaci však hrozí riziko poranění nebo poškrábání skla. Žiletku tak používejte jen jako nouzové řešení a buďte obzvláště obezřetní.

Dálniční známku odstraníte i nehtem

Nepraktickým, zdlouhavým, přesto funkčním řešením je seškrábnutí dálniční známky vlastními nehty. Takový způsob je možný, ale není dvakrát praktický ani příjemný. Počítejte s tím, že zbytky lepidla budete mít za nehty a možná si je i polámete. Do takového postupu se pouštějte jen ve chvíli, kdy potřebujete známku vyměnit za novou okamžitě a nemáte čas na shánění jiných pomůcek.

Tip na snadné odstranění známky pro příští rok

Pokud chcete, aby vám šla letošní dálniční známka odstranit z čelního skla příští rok snadno a rychle, máme pro vás jednoduchý tip. Než novou známku nalepíte na sklo, lepivou část nejprve přitiskněte ke svým kalhotám. Na známku se nanese mikrovrstva nečistot a známka půjde strhnout podstatně snadněji. Nemusíte mít obavy, že by na skle kupón nedržel – lepidlo je skutečně silně přilnavé.

Přečtěte si i další články s auto-moto tematikou:

publikováno: 12. 12. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.