Jak postupovat při aplikaci voskového oleje


voskový olej

Nyní víte, jaké jsou výhody a vlastnosti voskových olejů. Nezbývá, než se pustit do samotné aplikace a vaše schody, podlahy, nábytek či hračky oživit. Pokud dodržíte základní pravidla, výsledek bude dokonalý. 

(Pokračování článku "Voskový olej na dřevo vyživuje, chrání a dobře vypadá")

Jak aplikovat voskové oleje a další ochranné nátěry

Dřevo byste měli natírat za ideálních podmínek. V případě olejů by měla být teplota mezi 10 až 25 °C, nátěry provádějte v čistých, a dobře odvětrávaných místnostech. Vlhkost vzduchu by se měla pohybovat v rozmezí od 30 do 75 %. Pokud budete nátěry provádět venku, vyvarujte se dešti, silnému větru nebo silnému slunečnímu záření.

Voskové oleje nanášejte na dřevo vždy po směru vláken dřeva. Používejte kvalitní plochý štětec, jehož štětiny jsou vyrobeny ze směsi přírodních a syntetických materiálů. Do oleje namočte špičku a rozetřete po povrchu dřeva.

Štětcevo

Tvrdý voskový olej na silně namáhané plochy

Na podlahy a další namáhané větší plochy se používají kvalitní tvrdé voskové oleje, které dřevo chrání a zpevňují po celé své ploše. Na podlahy se voskové oleje nenanáší pomocí štětce, ale špachtle. Olej se pečlivě rozetře po celé ploše a po 30 minutách se podlaha vyrovnává pomocí brousícího stroje s leštícím kotoučem. Po několika hodinách schnutí se plocha přebrousí a následně se nanáší druhá vrstva oleje. Takto chráněná dřevěná podlaha vydrží řadu let a vypadá nádherně. 

Chcete-li zachovat přirozený vzhled dřeva a současně jej ochránit, pak jsou voskové oleje ideální volbou. Přečtěte si i další články z rubriky Domácí dílna:

publikováno: 5. 11. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.