PR článek

Jak šetřit barevnými tonery a tisknout levněji


Jak tisknout levněji

Pořídili jste si barevnou tiskárnu a jste nešťastní z toho, jak často musíte pořizovat barevné tonery? Náklady na provoz tiskárny s barevným výstupem jsou vždy vyšší než u černobílých tiskáren, s práškem v kazetách se ale dá celkem snadno šetřit. Máme pro vás jednoduché tipy, které povedou k levnějšímu tisku.

Před černobílým tiskem zkontrolujte nastavení tiskárny

Pokud tisknete především černobílé dokumenty a barevné náplně vám přesto mizí, zkontrolujte nastavení tiskárny. Při běžném černobílém tisku se totiž velmi často spotřebovávají i barevné náplně, které slouží k vyhlazení hran písma nebo tisku vodoznaku.

Většina moderních tiskáren ale umožňuje změnit nastavení tak, aby se při černobílém tisku využívala jen černá barva. Uvidíte, že vám barevné tonery vydrží mnohem déle.

Snižte kvalitu tisku

Pokud nemáte v plánu tisknout fotografie ve vysokém rozlišení, můžete si dovolit snížit kvalitu tisku. Obzvláště v případech, kdy budou dokumenty sloužit jen pro vaši potřebu a nebudete je dále prezentovat, je snížení kvality výstupu namístě.

V nastavení tisku jednoduše tiskárnu přepnete do úsporného režimu. Pokud rádi experimentujete, vyzkoušejte manuální nastavení kontrastu, jasu a sytosti barvy. Alternativní či originální tonery HP, Canon, Epson a dalších výrobců budete šetřit také přepnutím do režimu Print Friendly či Eco Friendly, který je u většiny dnešních přístrojů k dispozici.

Používejte ověřené alternativní tonery

Pokud chcete náklady na barevný tisk výrazně snížit, pořizujte levnější tonery. Kromě těch originálních narazíte na trhu i naalternativní tonery, které jsou zpravidla levnější a umožňují snížení provozních nákladů.

Už dávno neplatí, že by alternativní tonery byly méně kvalitní než originální. Vždy je ale potřeba vybírat produkty od ověřených výrobců, pro které je dlouhodobá životnost a kvalita výstupu na prvním místě. Dobrým příkladem jsoualternativní tonery TOREX, u kterých výrobce garantuje výměnu do 24 hodin při výskytu jakýchkoliv problémů.

Tiskněte více dokumentů najednou

Tiskárna se před každým spuštěním zahřeje a zkalibruje. Při tisku jednoho dokumentu se tak spotřebuje více barevného prášku než při tisku celé tiskové dávky. Zařízení je totiž už připravené a barvu využije jen k samotnému tisku.

Počet tištěných dokumentů má na množství spotřebované barvy vliv především u inkoustových tiskáren, může ale ovlivňovat i ty laserové. Totéž platí při častém vypínání a zapínání přístroje. Mějte na paměti, že barva ubývá i při každém tištění zkušebních dokumentů, čištění či kalibrování. Proto tyto kroky provádějte jen v nezbytných případech.

Jak šetřit barevnými náplněmi? Stačí správně nastavit tiskárnu a pořídit ověřené alternativní tonery, u kterých je kvalita výstupu srovnatelná s originálem.

 

publikováno: 25. 9. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.