Jak sladit moderní koupelnu? Obraťte se na koupelnové studio


koupelnové studio

Pokud chystáte rekonstrukci koupelny, dejte si na jejím návrhu opravdu záležet. Než se pustíte do nákupu obkladů, dlažeb, sanitární techniky a nábytku, vyrazte do některého koupelnového studia a nechejte si poradit. Nejen že si zde obklady a vybavení prohlédnete, ale především získáte 3D návrh vaší budoucí koupelny. Víte, jaké služby tuzemská koupelnová studia nabízí a jaké novinky vám představí?

Co od koupelnového studia očekávat

Na území České republiky působí řada koupelnových studií, od malých lokálních, po velká s desítkami vzorových koupelen. Než do koupelnového studia vyrazíte, měli byste si promyslet, co od něj vlastně očekáváte. Zatímco odbornou radu či kvalitní návrh získáte i v menších studiích, obkladů, dlažeb, sanitární techniky či jiného vybavení si zde moc neprohlédnete.

Pokud tak chcete navštívit studio i kvůli inspiraci a srovnání jednotlivých výrobků, dejte přednost spíše těm rozsáhlejším. Patří mezi ně například koupelnové studio v Břeclavi, které provozuje přední výrobce sanitární techniky Alcaplast. Poskytuje komplexní služby, od návrhu koupelny po dodávku materiálu. Koupelnové studio má rozlohu 500 m2 a pyšní se 40 vzorovými koupelnami, které vám poslouží jako zdroj inspirace.

Navštivte více koupelnových studií ve svém okolí

Čím více koupelnových studií ve svém okolí navštívíte, tím jasnější budete mít představu o nabízeném sortimentu a rozsahu poskytovaných služeb. Pokud vám to časové možnosti dovolují, udělejte si cestu i do vzdálenějšího studia, ve kterém narazíte na větší počet vzorových koupelen a vystaveného zboží. Při návrhu nové koupelny můžete vycházet právě z těch vzorových, které si upravíte podle svých představ a požadavků.

Čím širší sortiment, tím pestřejší možnosti výběru

Před návštěvou koupelnového studia si také zjistěte, jaký sortiment nabízí. Některá koupelnová studia se zaměřují například jen na obklady a dlažby, v jiných si prohlédnete i vany, sprchové kouty, umyvadla, baterie či nábytek. Profesionální koupelnová studia spolupracují s mnoha dodavateli koupelnového vybavení a pyšní se rozsáhlou nabídkou sortimentu. Studia se od sebe liší i rozsahem poskytovaných služeb. Mezi nejčastější patří například:

·       Odborné poradenství při realizaci nové koupelny

·       Výběr vybavení z rozsáhlého produktového katalogu

·       Vzorové koupelny sloužící jako zdroj inspirace

·       Návrhy koupelen pod vedením bytového designéra

·       Vizualizace a 3D návrh koupelny

·       Možnost objednání zvoleného sortimentu, případně zajištění kompletní realizace

Vyrazte do koupelnového studia s jasnou představou

Pokud do koupelnového studia vyrazíte s jasnou vizí, bude pro vás výběr koupelnového vybavení mnohem jednodušší. Sepište si na papír v několika bodech, co od nové koupelny vyžadujete. Popřemýšlejte, dáte-li přednost vaně, nebo sprchovému koutu.

Pokud se rozhodnete pro sprchový kout, musíte si vybrat mezi klasickými s vaničkou, a bezvaničkovými sprchovými kouty s podlahovými žlaby, které jsou stále oblíbenější. Pokud máte zájem o vizualizaci koupelny, nezapomeňte si změřit rozměry místnosti a do studia přinést jednoduchý nákres.

Návrh a 3D vizualizace koupelny – zdarma, nebo za příplatek

Jedním z hlavních důvodů, proč před plánovanou rekonstrukcí koupelny vyrazit do koupelnového studia, je zpracování profesionálního návrhu a 3D vizualizace. Pro vytvoření 3D návrhu budete potřebovat náčrtek místnosti s rozměry oken a dveří, zaznačení rozvodů vody a odpadů i výšku stropu.

Z katalogu si vyberte koupelnové vybavení, které byste chtěli ve své budoucí koupelně mít, a nechejte si vypracovat 3D vizualizaci. Za zhotovení návrhu si koupelnová studia účtují poměrně vysoké částky. Jiná situace však nastává ve chvíli, kdy využijete i další nabízené služby. Tak je to i v případě zmiňovaného koupelnového studia v Břeclavi, které při nákupu koupelnového vybavení nabízí návrh a 3D vizualizace zdarma.

koupelnové studio - vizualizace

Příklad 3D vizualizace koupelny.

V koupelnovém studiu si prohlédnete trendy a novinky

Pokud chcete mít moderní koupelnu, která bude odpovídat aktuálním trendům, do některého z koupelnových studií rozhodně zavítejte. Právě studia totiž o novinkách na trhu ví jako první a často s nimi pracují i ve svých návrzích. Kromě standardního vybavení tak narazíte třeba i na moderní bezdotyková tlačítka, nové typy koupelnového nábytku, obklady z přírodního kamene a další vybavení.

Ptejte se a zjišťujte informace

Koupelnová studia jsou plná zkušených odborníků, kteří denně pracují s koupelnovým vybavením a navrhli stovky koupelen. Nebojte se jich zeptat, od toho tu pro vás jsou. Zjišťujte informace, vzdělávejte se, poslouchejte názory specialistů a prohlédněte si spoustu vzorových koupelen.

Nenechte návrh koupelny na stavební firmě či řemeslníkovi, prosaďte si své představy a názory. Jen tak získáte luxusní moderní koupelnu, která bude odrážet vaši osobnost a splní veškeré požadavky na design a funkčnost.

publikováno: 19. 2. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.