Jak snadno vyfouknout vejce? Stačí znát pár triků


Jak vyfouknout vejce 1

Velikonoce se blíží kvapem a s tím i doba zdobení vajíček. Ať už se ve volném čase bavíte dekorováním velikonočních vajec nebo vaše ratolesti budou zdobit ve škole, čeká vás ne zrovna jednoduchý úkol – vyfukování vajec. V poslední době se nás často ptáte, jak snadno vyfouknout vejce. Rozhodli jsme se vyzkoušet několik postupů a zachytit při tom pár postřehů, se kterými se s vámi podělíme.

Klasický postup: dvě dírky a foukat

Obyčejný léty osvědčený postup je stále funkční – stačí z obou stran vajec vyvrtat malé dírky, do jedné začít foukat a žloutek s bílkem vyfouknut ven. S foukáním vajec je to ale podobné jako s nafukováním balónků, pro někoho je to snadná práce, pro jiné nepřekonatelný problém. Vyfukování vajec vyžaduje podobně jako u nafukování balónků silný dech, dá také dobře natrénovat.

Vyfouknuté vejce zdobení

Možnosti zdobení vyfouknutých vajec

Na dírky použijte špízovou jehlu

Pokud chcete znát odpověď na otázku, jak snadno vyfouknout vejce, musíte první vědět, jak správně vytvořit ve vejcích dírky pro vyfukování. Nejlépe tvrdou ale křehkou skořápku vajíčka provrtáte silnou jehlou nebo ideálně špízovou jehlou. Ta je dostatečně ostrá, silná a dlouhá, takže se s ní dobře manipuluje. Jehlou na vejce příliš netlačte, mohli byste ho rozbít. Naopak rychlými krouživými pohyby vejce jakoby navrtejte.

Přečtěte si také: netradiční velikonoční zvyky

Obsah vejce důkladně rozšlehejte

Hlavní trik při vyfukování vajec klasickým postupem je rozšlehání jeho obsahu. Ti, které trápí otázka, jak snadno vyfouknout vejce, se obvykle snaží vyfukovat celistvý žloutek a bílek. Možné to je, ale vyžaduje se mnohem více úsilí a hrozí riziko prasknutí skořápky. Pokud špejlí žloutek s bílkem nejprve rozmícháte, samotné vyfouknoutí bude rychlé a snadné. 

Jakmile budete mít vejce s dírkami připravené k vyfouknutí, očištěné jej přiložte ke rtům. Silným vytlačením vzduchu z úst a břicha postupně vytlačte celý obsah vajec.

Jak snadno vyfouknout vejce – použijte injekční stříkačku

Při hledání odpovědi na otázku jak snadno vyfouknout vejce se nám osvědčilo použít injekční stříkačku. Výhoda metody spočívá v tom, že se příliš nezapotíte a hlavně uděláte do vejce jen jeden otvor.

Opět ostrým předmětem do skořápky vyvrtejte malou dírku. Do ní prostrčte jehlu injekční stříkačky, může být i větší pro snadné vyfukování. Obsah vejce do stříkačky nenatahujte, naopak dovnitř vejce vytlačte vzduch. Dojde k přetlaku a žloutek s bílkem potečou tím samým otvorem ven.

Zdobení vyfouknutých vajec

Další způsob zdobení vyfouknutých vajec

Vyfukování vajec pomocí vyfukovačky

Pokud máte v plánu dekorovat a tedy i vyfukovat větší množství vajec, zvažte pořízení speciální vyfukovačky. K sehnání je obvykle v obchodech s výtvarnými pomůckami. Jedná se o jednoduché zařízení, vybavené ostrou jehlou a gumovým balónkem pro vyfukování. Tato pomůcka stojí pár korun a vyřeší otázku jak snadno vyfouknout vejce, problém ale může být s jejím sháněním. 

Přečtěte si i další návody, recepty a tipy k Velikonocům:

publikováno: 12. 3. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.