Jak vybrat obklady do koupelny? Obraťte se na koupelnové studio


Obklady 2

Chodíte od obchodu k obchodu, díváte se na obklady a přemýšlíte, které by se do vaší koupelny hodily nejlépe? Najít hezké, kvalitní a cenově dostupné obklady je jedním z nejtěžších úkolů. Když už narazíte na obklad, který se vám líbí, brzy zjistíte, že se do vaší koupelny vůbec nehodí. Pokud nechcete udělat krok vedle, navštivte koupelnové studio, kde vám s výběrem pomohou a vypracují 3D vizualizaci. Ihned tak zjistíte, jak bude vaše vysněná koupelna vypadat. Služby jednotlivých studií se však liší, i při jejich výběru proto buďte obezřetní.

Výběr obkladů – přemýšlejte do budoucna

Při výběru nových obkladů do koupelny se zákazníci nejčastěji zajímají jen o to, jak vypadají. Obklady jsou samozřejmě hlavně estetickým prvkem místnosti, je ale důležité vybírat také podle technických parametrů. Rozměry, tloušťka, materiál, jakost i pevnost – to vše je při výběru důležité. Dále také doporučujeme:

  • kupovat obklady do koupelny jen od ověřených výrobců, kteří garantují kvalitu svých produktů a v případě potřeby zajistí servis.
  • nových obkladů pořiďte vždy o několik metrů více. Stačí chvilka nepozornosti a může dojít k jejich poškození. Myslete do budoucna, především u méně známých výrobců je totiž dodatečné pořízení totožného obkladu zpravidla nemožné
  • Zaměřte se také na náročnost údržby a nenechejte se zlákat aktuálními trendy. To, co je moderní a populární dnes, může být za pár let pasé. Rekonstrukce či výstavba nové koupelny je dlouhodobou investicí, při pořizování obkladů do koupelny na to nezapomínejte.

Koupelnové studio: místo, kde vám poradí

Po návštěvě několika velkých obchodních řetězců brzy zjistíte, že bude lepší a jistější vyhledat odborníky. V supermarketech se sice dají někdy pořídit levné obklady a dlažby, kvalitu vám ale nikdo garantovat nebude. Stejně tak vám nikdo neporadí s výběrem ani nepomůže s návrhem. Proto se obraťte na koupelnové studio, které se na prodej obkladů specializuje a návrh koupelen je jeho každodenním chlebem.

Ne každé koupelnové studio však vyniká svými zkušenostmi nebo rozsahem nabízených služeb a produktů. Proto navštivte takové studio, které má dobrou pověst a mnohaleté zkušenosti. Pokud bydlíte v Břeclavi či jejím okolí, vydejte se do koupelnového studia společnosti Alcaplast. Firma patří mezi největší výrobce sanitární techniky v České republice a v koupelnovém studiu v Břeclavi nabízí přímo své výrobky. V prodejně o rozloze 500 m2 se inspirujete 40 vzorkovými koupelnami a kromě obkladů si prohlédnete i sprchy, vany, vodovodní baterie, nábytek a další výrobky.

Nákup zboží přímo od výrobce se vždy vyplatí - nikdo jiný nezná konkrétní produkt lépe. Zákazníkům navíc podá pomocnou ruku a poskytne rady a tipy při výběru a realizaci. Návštěva koupelnového studia Břeclav se už mnohokrát vyplatila i zákazníkům, kteří museli do prodejny dojet i desítky kilometrů. Rozsah sortimentu i kvalita služeb za to stojí a řada pozitivních referencí to jen potvrzuje.

Kvalitní obklady patří do každé koupelny

Na co se před návštěvou studia připravit

Pokud do koupelnového studia přicházíte s jasnou představou a chcete si obklady do koupelny rovnou vybrat a pořídit, na návštěvu se připravte předem. Kromě vašich nápadů a vizí budou zkušení návrháři potřebovat tyto informace:

  • stavební plán nebo náčrtek místnosti
  • rozměry oken a dveří i jejich vzdálenost od rohu místnosti a výšku stropu
  • zaznačení odpadů a rozvodů vody
  • okótovaný řez místnosti, jedná-li se o půdní vestavbu

Návrh a vizualizaci můžete mít zdarma

Profesionální návrh koupelny vyžaduje spoustu zkušeností, času i použití drahých návrhářských počítačových programů. Kvalitní koupelnová studia dokáží návrh koupelny zpracovat realisticky a představit zákazníkovi vizualizaci ve 3D podobě. Studia si však za zpracování návrhů nechávají často zaplatit i několik tisíc korun. Některé z nich, včetně zmiňovaného koupelnového studia Břeclav, však v případě nákupu koupelnového vybavení částku za návrh odečtou a návrh vypracují zcela zdarma. Ušetřit můžete i na dopravě, materiálu či cenové kalkulaci. Také tyto služby jsou u mnohých studií poskytovány bezplatně.

Trvejte na více variantách

Nespokojte se s jedním návrhem vaší nové koupelny. Ze všech nabízených obkladů si vyberte několik favoritů a nechejte si zpracovat jejich vizualizaci. Profesionální koupelnové studio vám zdarma navrhne hned několik variant a umožní různé kombinace a obměny. Jen tak docílíte perfektního výsledku, ze kterého budete mít radost.
Výběr obkladů do koupelny a nákup koupelnového vybavení je opravdovou výzvou. Nenechte se zlákat „výhodnými" nabídkami velkých obchodních řetězců a neznámých koupelnových studií a vsaďte na jistotu. Přizvěte k sobě zkušené odborníky – návrháře, architekty, techniky i prodejce. S výsledkem budete spokojeni a realizaci nové koupelny si o to víc užijete.

publikováno: 23. 1. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.